• Diğer

Sultangazi

Zülfükar Yeşil, Meclis Üyeliği Başvurusunu Yaptı

AK Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyeliği görevine talip olan Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zülfükar Yeşil, gerekli belgelerini AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığına teslim etti.

Zülfükar Yeşil, Meclis Üyeliği Başvurusunu Yaptı

Okunma: 1254

30 Kasım 2018 21:51
-A

+A

2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel yönetim seçimleri için AK Parti’de aday adaylık başvuru sürecinin sonuna doğru gelindi. Sultangazi’nin sevilen ismi Zülfükar Yeşil, başvuru dilekçesini AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığına teslim etti.
 
 

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığında gerçekleşen programda İlçe Başkanı Özel Kalem Müdürü Harun Değeri’ye Meclis üyeliği dilekçesini teslim eden Yeşil, burada yaptığı konuşmada, "Allah Gönlümüze kalbimize göre versin. Tabii AK Parti iktidarında Türkiye’de ne hizmetler yapıldığını sizler çok daha iyi biliyorsunuz. İstikrarın sürmesi, için, Sultangazi’nin gelişmesi için AK Partinin iktidarına ihtiyacımız var. Benim hedefim hiç bir zaman mevki makam değil amacım sadece millete hizmet, dolayısıyla günümün çoğunluğu hemşerilerimle iç içe geçiyor. Sorunları çok iyi anlıyorum, halka hizmet hakka hizmet diyerek halkıma hizmet için buradayım. Durmak yok yola hep birlikte devam diyorum. Meclis Üyesi aday adayı olan tüm arkadaşlara başarılar dilerim." dedi. 
ZÜLFÜKAR YEŞİL KİMDİR?
 
Zülfikar Yeşil,1 Mayıs 1966 yılında Adıyaman Gerger’de doğdu. Babasının adı Cemal, annesinin adı Mercan’dır. Evli ve 6 çocuk babasıdır. İlkokul eğitimini Gerger’de tamamlayan Yeşil, ortaokul ve lise tahsilini ise İstanbul’da tamamladı. Yeşil; Zazaca, Arapça İngilizce ve Japonca bilmektedir.1983 yılında Yeşil Tekstil’i kurarak iş hayatına atıldı. Başarılı bir iş hayatı geçiren Yeşil, Yeşil Tekstil ile imalat; Z&M Tekstil ile ihracat, Coho Tekstil A.Ş de dış ticaretini güçlendirerek Yeşil Tekstil yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.


 
Zülfikar Yeşil, başarılı iş hayatını sporda da taçlandırarak karatede sergilediği başarılı sporcu kimliği ile hem ülkemizde hem de uluslar arası arenada önemli başarılar elde etmiştir.1982 yılından beri karate sporu ile ilgilenen Yeşil, siyah kuşak,3.dan sahibi olup ülkemizi uluslar arası arenada başarı ile temsil ederken milli Federasyon Türkiye Başkanlığını yapmaktadır. Başkanlığı döneminde Türk milli takımı Japonya’da, İsviçre’de düzenlenen organizasyonlarda Ayyıldızlı bayrağımızı birçok kez çektirerek İstiklal Marşı’nı dinletmiştir.
 
Zülfikar Yeşil,  Dünya Shotokan Karate Federasyonu başta olmak üzere, spordan siyasete, gençlikten kültüre birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev almaktadır. Yeşil, başta Adıyamanlılar Vakfı olmak üzere Beyaz Hareket Derneği ve Gergerliler Derneği gibi derneklerde çalışma yapmaktadır. Bu Derneklere ek olarak Yeşil, Japonya ve Türkiye arasında medeniyet ile dostluk, kardeşlik ve barış köprüsü görevleri üstlenen Türkiye-Japonya ve Dostluk platformunda yönetim kurulu başkannlığı yapmaktadır. Platformun başta Türkiye ile Japonya olmak üzere; İngiltere ve İsviçre’de temsilcilikleri bulunmaktadır.
 
Zülfükar Yeşil Neden Aday Oldu?
 
Yeşil,2015 Haziran ayında yapılacak olan 25.Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde,kurluşundan bugüne gönül verdiği Ak Parti saflarında,Türkiye sevdalıları ile birlikte hizmet etmek için aday adayı oldu. İstanbul 2. Bölgede bulunan Türkiye sevdalılarını, 30 binin üzerinde bunlarla birlikte Türkiye- Japonya Dostluk Platform, Adıyamanlılar Vakfı, Tüm Kayseri Dernekleri, Beyaz Hareket Derneği gibi bir çok sivil toplum örgütünün tam desteği ve istekleri doğrultusunda “Halka Hizmetin, Hakka Hizmet” anlayışına  olan inancını ve hayatını bu yola adamak için aday adayı oldu.Yeşil, partisinin ve teşkilatının tüzük ve programlarına uyarak her kademesiyle uyumlu çalışarak insanlığa hizmet için aday adayı oldu.
 
ZÜLFÜKAR YEŞİL’İN GÖREVLERİ
 
Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı
 
Dünya Shotokan Karate Federasyonu Türkiye Başkanı
 
Türkiye Karate Federasyonu Milli Takım Menajerliği
 
Türkiye - Japonya Dostluk platformu Başkanı
 
Uluslar arası karate Milli Hakem
 
Beyaz Hareket Derneği yönetim Kurulu Üyeliği

 
 Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1