• Diğer

Türkiye

Yerel Seçimlere Doğru

Yerel seçimlere dört ay gibi kısa bir süre kaldığı bu günlerde, aday adaylık yarışında müthiş bir çekişme var, 31 Mart 2019’da yapılacak belediye başkanlık seçimleri öncesi ana muhalefet partisi CHP Belediye başkan adayı arayışını sürdürürken, MHP’de Belediye Başkan aday adayı sayısı biri bayan toplamda beşe çıktı.

Yerel Seçimlere Doğru

Okunma: 1729

22 Kasım 2018 00:52
-A

+A

İktidar Partisi AK Parti’de Mevcut başkanla birlikte Belediye Başkan aday adayı sayısı toplamda 13 kişiyi buluyor. AK Parti’de aday olmak isteyenlerin adeta kutsal bir sefere çıkışına tanık oluyoruz.

Yerel seçimlerin kapıya dayandığı bu günlerde kıyasıya bir yarış var. Önümüzdeki günlerde özellikle iktidar partisinden aday olmak isteyenlerin adeta kutsal bir yola çıkışına “ elindeki tüm argümanları kullanarak, geriye dönüşü olmayan bir mücadele, içerisine girmelerine tanıklık edeceğiz. Son günlerde, çılgın projelerin havalarda uçuştuğuna bakılırsa “kimler belediye başkanı olmalı”? Sorusu akla geliyor. Biz bu soruyu havasını teneffüs ettiğimiz Sultangazi için soralım kim Belediye Başkanı olmalı? 

Şunu şimdiden belirtmek isterim ki, yazımızda kişi veya şahısları hiçbir şekilde hedef almamakta “ Objektif bir yaklaşımla” olay ve olgulara dilimiz döndüğü kadarıyla yanıt vermeye çalışacağız.  
 

Sultangazi’de Mevcut Belediye Başkanı Cahit Altunay ile birlikte toplamda 13 tane Belediye Başkan Aday Adayı var. Her aday aslında kendisi istemesine rağmen kendilerine sorulduğunda “ çevrenin ve halkın ısrarı ve baskısı üzerine aday olduklarını söylerler” Bu ısrarlara daha fazla dayanamadıkları için, geri çevirmeleri de uygun olamazmış. Kendileri için değil hizmet için bu ulvi göreve talip olduklarını her platformda yüksek sesle dile getirirler.

Aday adaylık sürecinde bir birinden değerli projeler sunan bu arkadaşlarımız başka bir yerden gelmediler. Başka bir siyasi partide de siyaset yapmadılar. Öyle sıradan insanlarda değiller. Her biri bir birinden değerli, her biri bu siyasi partinin önemli kademlerinde görevler üstlenmiş kişiler. Beklide heybelerinde bu projelerle dolaşıyorlardı. Belki bu projeleri hayata geçirmelerine fırsat verilmedi. Belki bu projeleri gerekli yerlere sunmalarına rağmen bazı basit gerekçelerle kabul edilmedi. Sonuçta belediye başkanı seçilmeleri durumunda bu projelerini hayatta geçirme fırsatı bulacaklar.
 
Bir aday adayı çıkıp ta yapılan bu projenin şurası yanlış demedi. Sultangazi ilçe olduktan sonra irili ufaklı yüzlerce proje hayata geçirildi. Bu projeleri şu an mevcut iş başında olan belediye başkanı ve ekibi yaptı. “ Ben olsam bu projeyi şöyle değil de böyle yapardım. Doğru olanda budur diyen çıkmadı.”
 
Demek ki sorun projeyi yapıp hayata geçirme sorunu değil, sorun o proje bana ait mi? değil mi? sorunudur. Bence çok proje açıklama yerine halkın yararına olan projeler hayata geçirmek daha doğru olacaktır. “ Örneğin su emen asfalt yapa cam yerine, yağmurda evleri, bodrumları ve iş yerlerini su basmayacak alt yapı çalışmaları ile ilgili projeler ürete cem ” demek daha isabetli olurdu.     
 
 
 
 
 

Anahtar Kelimeler : Yerel Seçimlere Doğru ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAKSIZ TAHRİK

HAKSIZ TAHRİK

23:59 - 16 Nisan 2019

SUÇTA TEKERRÜR TCK 58. MADDE

SUÇTA TEKERRÜR TCK 58. MADDE

08:43 - 21 Mart 2019

RÜŞVET SUÇU

RÜŞVET SUÇU

21:42 - 31 Ocak 2019

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1