• Diğer

Sultangazi

Yaşar Koçyiğit, Eğitim Sorununa Değindi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı, Yaşar Koçyiğit, 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının başlaması ile eğitimdeki aksaklıkların da gündeme geldiğini söyledi.

Yaşar Koçyiğit, Eğitim Sorununa Değindi

Okunma: 885

13 Ekim 2018 22:11
-A

+A

Öğrenci potansiyeli olarak Sultangazi İstanbul’un hatırı sayılır ilçelerinin başında geldiğini vurgulayan Meclis Üyesi Aday Adayı Yaşar Koçyiğit, “ Öğrenci sayısı ile ilgili madem İstanbul’un hatırı sayılır ilçeleri sıralamasının başında yer alıyoruz. Bu öğrenci sayısına uygun dersliklerimiz yok. Sınıf mevcutları 55 – 60 civarında. Bu sayılarla İstanbul’un sonuncu sıralarında yer alıyoruz. Maalesef öğretmen açığımız var. Hala sosyal faaliyetlerle ilgili salon sıkıntımız var. Ama bu soruna çözüm üretecek yetkili ağızlardan tek kelime bile çıkmıyor” dedi.
 
Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat, defalarca dile getirdi. Esentepe Mahallesi’nde ki okullarda sınıf mevcutları 55 – 60 civarındadır. Mevlana ilköğretim okulunda 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının açılış programına katılan veliler eğitimle ilgili sorunları yetkili mercilere ilettiklerini söyledi. Buna rağmen eğitim konusundaki sıkıntılar giderilmiş değil.  
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı, Yaşar Koçyiğit, konuşmasında eğitimdeki aksaklıkları değerlendirdi. Koçyiğit, eksiklikler karşısında duyarsız kalındığını ifade etti. İlçemizdeki okul sayısından, eğitim materyallerine, öğretmen sayısı itibari ile birçok eksikliğin yaşandığını kaydederek, Sultangazi’nin eğitimle, ilgili acil bir şekilde sorunun çözülmesi gerekir” dedi.  

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1