• Diğer

Sultangazi

Yaşar Koçyiğit, İlk Projesini Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Yaşar Koçyiğit, Geri dönüşüm esnafının yarasına parmak bastı. Sultangazi’nin Geri dönüşüm sanayi sitesine ihtiyacı olduğunu belirti.

Yaşar Koçyiğit,  İlk Projesini Açıkladı

Okunma: 2187

26 Eylül 2018 09:06
-A

+A

Sultangazi İlçesinde daha önce birçok kez gündeme gelen, ilçe içinde gürültü ve görüntü kirliliğine neden olan esnafın ilçe dışına çıkarılması için Sultangazi Belediyesinden gerekli adımın bir an önce atılmasını istedi.
 
Koçyiğit, yaptığı açıklamada, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel ile görüşerek esnafın istek ve taleplerini ilettiğini site için destek aldıklarını ifade etti. Daha önce yerel yönetimler tarafından verilen sözlerin yerine getirilmediğini bu alanda bir çok esnafın çalışma ruhsatının olmadığını, kimi dükkanların mühürlü gözüktüğünü bu durumun da esnaf üzerinde olumsuz etkiler bıraktığını sözlerine ekledi.


 
Sultangazi’ye Geri Dönüşüm Sitesi Gerekli
 
Sultangazi Belediyesinin bundan birkaç yıl önce bir girişimde bulunduğunun, geri dönüşüm esnafının diğer bir adıyla dökümcülerin 2. Cebeci’den çıkarılmak istendiğini hemen hemen herkes bilir. 2 500 esnafın o günden buyana diken üstünde olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Ancak yapılan çalışmalarda kendilerinden görüş alınmadığını kaydeden Koçyiğit, şöyle devam etti: Biz Geri Dönüşüm sitesi kurulması için yıllardır mücadelesini veriyoruz. Sultangazi Belediyesi ayrı mücadele başlattı. Ortak bir zemin bulalım. Sultangazi için bir uğraş veriyoruz. Sultangazi’de bir geri dönüşüm sitesi gerekli. Hem de kısa vadeli değil uzun vadede hizmet verecek alt yapısı tamamlanmış, modern bir geri dönüşüm sitesine ihtiyaç var.


 
Esnaf Olarak Görüntü ve Gürültü Kirliliği İstemiyoruz

 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Yaşar Koçyiğit, Sultangazi’ye kurulacak geri dönüşüm sitesini İlçeye kazandıracaklarını belirterek, şunları söyledi. Bizler geri dönüşüm veya diğer adıyla dökümcüler esnafı olarak 2 500 – 3 000 dükkana ihtiyacımız var. Biz artık İlçe içinde görüntü ve gürültü kirliliği yaratan hiçbir esnaf olmasını istemiyoruz. Biz geri dönüşüm esnafı olarak Sultangazi Belediyesiyle çatışma halindeyiz. Bir taraftan esnafın çıkması isteniyor. Esnaf nereye çıkacak? Buradan çıkınca nereye gidecek belediye bunlara bir yer göstermiyor. Esnaf olarak mağdur durumdayız.  
 
Sonuç alarak Geri dönüşüm esnafı alt yapısı tamamlanmış, rekabet gücü artırılmış, çalışma ruhsatları verilmiş, modern bir geri dönüşüm sitesi biz esnafların en büyük arzusudur. Başta Partim sonra halkım ve burada mücadele veren esnaf arkadaşlarımın desteğiyle meclis üyesi seçilirsem ilk işim Belediye başkanımdan bu talebin bir an önce yerine getirilmesi için gerekli çalışmaların başlatılmasını istemek olacaktır.
 
Bu onurlu mücadelede yanımda olan olmayan, partililerime, çalışma arkadaşlarıma, esnaf arkadaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyor. Allah utandırmasın diyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1