• Diğer

Sultangazi

Yarcan Tan, Meclis Toplantısında Mülteci Sorununu Ele Aldı

Sultangazi Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis toplantısı 2. oturumu Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan Başkanlığında toplandı. Birçok önerge ve gündem dışı konuşmanın yapıldığı oturumda tansiyon oldukça yüksekti.

Yarcan Tan, Meclis Toplantısında Mülteci Sorununu Ele Aldı

Okunma: 1580

5 Mart 2020 18:48
-A

+A

Sultangazi Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis toplantısı 2. oturumu Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan Başkanlığında toplandı. Birçok önerge ve gündem dışı konuşmanın yapıldığı oturumda tansiyon oldukça yüksekti.
 
Meclis toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Yarcan Tan, şu konuşmayı yaptı.
 
Sayın başkan değerli meclis üyeleri,
 
Hacı Bektaş-ı Veli Kent Ormanı girişleri 5 liraydı bu meclis kararıyla 7 liraya çıkarıldı. Ancak fiilen 10 lira tahsil edilmektedir. Bunun yasal dayanağı nedir?
 
Ayrıca geçen yıl engellilere ücretsiz olan bu giriş şimdi yüzde 20 indirim uygulanıp 8 lira tahsil ediliyor. Bunun yasal dayanağı var mıdır?
 
Engellilere ücretsiz olması gerekmiyor mu?
 
Sayın Başkan değerli meclis üyeleri,
 
AKP’li meclis üyemiz 7 Düvele karşı savaştık dedi. Katılıyorum işte 7 düvele karşı savaşan Türkiye den 7 düvelden yardım isteyen Türkiye'ye geldik. NATO’yu toplantı ya çağırıp yardım istedik. Birleşmiş Milletleri toplantıya çağırdık, Avrupa Birliği’ni toplantıya çağırdık yardım istedik para istedik.
 
Bir tek Türkiye Büyük Millet Meclisini toplayamadık. İdlib saldırısından 3 gün sonra basın açıklamasını gezi eylemleri ve camide içki içtiler diye geçiştirdik. Ya camide içki görüntüleri açıklanıyordu kaç cuma geçti nerde görüntüler?
 
Askerlerini öldürtmeye kararlılıkla devam eden bir parti başkanı, asker ölmesin diyen parti başkanına hain diyor. Şehitler açıklanırken espri yapılıyor, kahkaha atılıyor. O gün İdlib de 10 adet Rus uçağı çeşitli hava alanlarından kalkıp defalarca sorti yapıyor askerlerimizi vuruyor. Asker bir okul binasına sığınıyor orayı da vuruyor. Güvenlik noktalarında yardıma gelen askerlerimizi de vuruyor. Şehit ve yaralıları almaya giden ambulansları bile vurdular kayıp çok olsun diye.
 
Şimdi partili Cumhurbaşkanı Putin’in ayağına gidiyor. Biz İdlib de B O P eş başkanı olarak bulunuyoruz. İsrail 70 yıldır Suriye ile su için savaşıyor. Onların yapamadığını biz yapıyoruz. Avrupa Birliği ile yapılan Mülteci Geri Kabul Anlaşması ihanet antlaşmasıdır dedik. 5 milyon mülteci var her yıl 1 milyon çocuk doğuyor. Türkiye mülteci mezarlığına döndü dedik. Ne dediniz? Biz Ensar Onlar Muhacir. Ne oldu muhacirliğinize çocukları lastik botlara bindirip Ege'nin serin sularına bırakmak mı ensarlık tır mülteciler gönderirsin dedik. Ama bu şekilde değil İnsan onuruna yakışır bir şekilde gönderirsin, dedik.
 
Teşekkür ederim” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku