• Diğer

Türkiye

Yarcan Tan, “İstanbul’a İhanet Edenler, İhanetlerine Devam Edeceklerdir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Yarcan Tan, Ülke gündeminin can alıcı konularını meclis gündemine taşıdı. Tan “İstanbul’a İhanet Edenler, İhanetlerine Devam Edeceklerdir” dedi.

Yarcan Tan, “İstanbul’a İhanet Edenler, İhanetlerine Devam Edeceklerdir”

Okunma: 1707

6 Ocak 2020 15:32
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Yarcan Tan, Ülke gündeminin can alıcı konularını meclis gündemine taşıdı. Tan “İstanbul’a İhanet Edenler, İhanetlerine Devam Edeceklerdir” dedi.
 
Sayın Başkan Değerli Meclis Üyeleri
 
Ülke gündemini meşgul eden bazı konulara değinmek istiyorum. Kanal İstanbul a baktığımızda boğaz trafiğini rahatlatmak ya da bakanın yeğenin kısa sürede karşıya geçmesini sağlamak için yapılmıyor. Burada ekonomik güvenlik, çevre, ekolojik ve su kaynakları göz ardı edilerek Arap uydu şehri kurulmak isteniyor.
 
Bu yolla servetlerine Servet katıp İstanbul'a ihanet edenler ihanetlerine devam edeceklerdir. 300 metre genişlik 30 metre derinlik 46 kilometre uzunluğunda olan bu kanal 414000000 metreküp Toprak çıkarılacaktır. Bu toprakla Marmara Denizi doldurulacak Marmara Denizi çöp haline getirilecektir. Bu ekonomik şartlarda bu projeyi yapmak akıl ile izah edilemez.
Olsa olsa Ren projesidir.
 
Asgari ücret için de birkaç şey söylemek istiyorum. Sayın cumhurbaşkanı asgari ücretlilere jest yapacağını söyleyerek asgari ücreti 2324 liraya çıkardılar asgari ücretlinin jeste ihtiyacı yoktur. Hakkını verin yeter mültecilere 40 milyar dolar harcadığını söyleyen Sayın Cumhurbaşkanı Keşke bu paranın bir kısmını da asgari ücretliye emekliye EYT’liye öğrencilere ve ücretli öğretmenlere harca saydı. 
 
Yine gündemi çok meşgul eden Libya'ya asker gönderilmesi mevzusu dur. Suriye'de ŞİD'in baskıları sonucu Vatan toprağını terkedip Süleyman Şah türbesini kaçırarak sınırımıza getiren hükümet 2017 den bu yana Ege'de İzmir'in koyun Adası Aydın'ın Eşek Adası Muğla'nın keçi Adası Aydın'ın Hurşit Adası Bodrum'un Kilimli Adası ve Savaşı göze aldığımız Kardak kayalıklarına ve bunun gibi 18 adayı her biri Büyükada'nın 2-3 katı büyüklüğünde olan bu Adaları Yunanistan'ın fiilen işgal etmesine göz yummuştur.
 
Bu adalara 5000 Yunan komandosu konuşlandırılıp bir kısmı da Turizm e açılmıştır.  Tamamı Vatan toprağı olan bu adaların savunması ve Suriye'deki Süleyman Şah türbesinin arazisi için Keşke teskere çıkarmış olsaydınız. TSK'nın Libya çölleri ne fizan'a sürülmesine tezkere çıkarılmasına Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türk askerinin Libya Çöllerinde heba olmasına karşıyız. Sultangazi meclisinde bu konuları dile getirmenin Ne manası var diye sormayın.  
 
AK Parti Genel Başkanı ve milletvekilleri termik santrallerinin bacalarına filtre takılması nı erteleyen yasayı meclisten geçirmişlerdi Tabandan ve kamuoyundan gelen tepkiler üzerine sayın cumhurbaşkanı Bu yasayı veto etti demek ki siyaset Tabandan tavana sirayet eden bir olgudur biz de bütün ülkeyi ilgilendiren konuları buradan dile getirmeye devam edeceğiz Saygılarımla
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku