Sultangazi

TURAN GÜNER ĞADİR-İ HUM BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

Şah Hatayı Cemevi Başkanı Turan Güner, Hz.Muhammed (S.A.V) Hicretinin 10.yılında Veda Haccı dönüşünde Hz.Ali’nin velayet makamına atandığını teyit ve tasdik ettiği gün olarak kutladığımız en önemli kutsal günlerimizden biri olan Gadir-i Hum Bayramı münasebetiyle mesaj yayınladı.

TURAN GÜNER ĞADİR-İ HUM BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

Okunma: 441

11 Eylül 2017 23:57
-A

+A

Başkan Güner Mesajında:

”Hz. Muhammed (S.A.V) Veda haccı dönüşünde Gadir Hum kuyusunun başında Hazreti Ali’yi Halife İlan ettiği, cehennem ateşinin bile söndüğüne inanılan bu kutsal gün ehlibeyt sevgisinin ve inancının geçmişten günümüze taşınmasını sağlayan ehlibeyt sevdalıların en büyük bayramıdır. Ğadir-i hum bayramı ehlibeyt sevdalıların tarihsel süreç içerisinde barış kardeşlik dünyasında güzelliklerin, iyiliklerin dünyaya hâkim olması adına verdikleri mücadelenin sembolleştiği kutsal bir değerdir. Ğadir-i hum bizi vadeden özümüz, toplumsal belleğimiz, tarihimiz, geçmişimiz, geleceğimizdir. Ğadir-i Hum, yüzyıllar boyunca Hz.Ali ve ehlibeyt yolundan dönmeden, imanlarını diri tutan,ehlibeyte bağlılıklarını sürdürenlerin kutsal günüdür. Hz. Ali ve Ehlibeyt sevgisi çocuklarımıza, torunlarımıza, geleceğimize dair bırakacağımız en büyük mirastır. Hz. Ali’yi ve Ehlibeyti sevmek; adalet, barış, kardeşlikten yana olmaktır. Hz. Ali ve Ehlibeyti anlamak; savaşsız, sömürüsüz, kan ve gözyaşının akmadığı bir dünyada yaşamak için insanı ve insani değerleri en yüce değer olarak görmektir. Hz. Ali ve ehlibeytten yana olmak; Sevgi ,saygı, hoş görüden,doğruluktan ,dürüstlükten yana olmaktır. 

Böylesine değer atfettiğimiz kutsal bir günde halkımızın bayramlarını coşkuyla, rahatça kutlaması adına Ğadir-i Hum Bayramı’nın resmi tatil ilan edilmesi talebimizi yetkili mercilere bir kez daha iletiyoruz. Bu vesile ile Ğadir-i Hum bayramımızın tüm dünyamız için barışa, kardeşliğe, güzelliklere vesile olmasını temenni ediyor, bayramımızı kutluyorum. “ifadelerini yer verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku