• Diğer

Sultangazi

Tüm Canbeyler Milletvekili Abdullah Başçı’yı Ağırladı

Başkan Abdulbaki Durmuş’un katkılarıyla uzun bir süredir hizmet vermeye başlayan dernek, İstanbul’da yaşayan Tüm Canbeylerin birlik ve beraberliğine önemli katkı sağlaması açısından yaptığı çalışmalar ile dikkat çekiyor.

  Tüm Canbeyler Milletvekili Abdullah Başçı’yı Ağırladı

Okunma: 1035

19 Şubat 2018 01:14
-A

+A

Muhteşem bir kalabalığın toplandığı Tüm Canbeyler Dernek lokalinde sunuculuğunu ünlü radyocu, sanatçı İbrahim Harikases’in üstlendiği program muhteşemdi. Merkezi Sultangazi İlçesi 50. Yıl Mahallesinde bulunan Tüm Canbeyler Derneğini her zaman olduğu gibi hınca hınç dolduran Tüm Canbeyler Dernek üyeleri Başkan Abdulbaki Durmuş’un konuşmasını ayakta alkışladı.


 
Abdulbaki Durmuş’un Konuşması Ayakta Alkışlandı
 
Sultangazi2nin ve Tüm Canbeyler Aşiretinin sevilen ismi Abdulbaki Durmuş Açılış konuşmasında şunları söyledi. Sevgi, dostluk ve paylaşmanın adresi. Güneydoğu ana dolunun en bakir köşesi ve Canbeylerin ta kendisi. Hoş geldiniz, şeref verdiniz. Sevinçler paylaşıldıkça çoğalır, acılar paylaşıldıkça azalır prensibiyle. Bu güzel gecede, bu güzel insanlarla bizleri buluşturan Allah’a hamd ediyorum. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa yolunda yürüyenlere salat ve selam olsun. Çok değerli arkadaşlar bu gece AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Sayın Abdullah Başçı, beyin bizi ziyaret ettiğinden dolayı şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz şeref verdiniz sayın milletvekilim. Dernek başkan yardımcımız Canbeylerden kısaca da olsa bahsetti. Canbeyler büyük bir aşirettir. Türkiye’nin dört bir yanında varız.


 
Başta Konya’nın Cihanbeyli ilçesi, Ankara Haymana ilçesi, Malatya Pötürge, Adıyaman Kahta Gerger, Urfa Merkez ve Hilvan, bu illerimizde büyüklerimizle irtibat halindeyiz. Erzurum, Elazığ, Sivas, Çorum şu an tespit ettiklerimiz Kırşehir, daha tespit edemediğimiz birçok il ve ilçede Canbey aşiretine mensup olan insanların olduğunu duyuyoruz. Türkiyede ciddi bir nüfusumuz var. Biz derneğimizin ismini Tüm Canbeyler olarak koyduk. Tüm Canbeyler nedir Türkiye’deki Canbeyleri kucaklayan bir yapıda olduğumuzu söylüyoruz. İnşallah Tüm Canbeyleri bir çatı altında toplayacağız inşallah. Amacımız İnsanlara faydalı olmak. Sevgi ve rahmet peygamberimiz ne diyor insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Ben bugün bizleri kırmayarak derneğimizi onurlandıran sevgili İstanbul milletvekilimize ve siz değerli dostlara sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.


 
 
Milletvekili Abdullah Başçı, Ben Artık Canbeyliyim dedi
 
Milletvekili Abdullah Başçı, da, dernekte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 'Canbeylerin bende ayrı bir önemi ve güzelliği var. Çalışkan ve dürüst insanların yer aldığı nadide Derneklerimizden biridir. Ben bundan böyle artık üyenizim üzerime ne düşüyorsa seve seve yapmaya hazırım. Canbeyler için katkı koyabileceğim bir konu olursa her zaman sizlerin hizmetindeyim' dedi.


 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1