• Diğer

Sultangazi

Trafiğe Kapanan Yolu Nihat Demir Gündeme Taşıdı

Sultangazi’de 1998 yılından bu yana yol olarak kullanılan yer bir firma tarafından trafiğe kapatılarak kendilerine ait olduğunu ileri sürdü.

Trafiğe Kapanan Yolu Nihat Demir Gündeme Taşıdı

Okunma: 1766

3 Mart 2020 01:48
-A

+A

Sultangazi’de 1998 yılından bu yana yol olarak kullanılan yer bir firma tarafından trafiğe kapatılarak kendilerine ait olduğunu ileri sürdü.
 
Bu durumu yerinde inceleyen CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mühendis Nihat Demir konuyu Sultangazi Belediye Meclisi’ne taşıdı. Konu ile ilgili soru önergesi veren demir şunları dile getirdi.
 
Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri
 
Sultangazi de yapılmış olan hatalı bir imar planı uygulamasının yaratmış olduğu sonuçlar geçtiğimiz Şubat ayında yerel ve ulusal basında yer bulmuştur.
 
Bahsettiğimiz olay Cebeci Mahallesinde  2577 nolu sokağın inşaat yapılmak üzere kapatılmış olmasıdır. 2011 tarihli Sultangazi Uygulama İmar Planı ile bir önceki planda 2577 sokaktan S caddesine erişim sağlayan yol, hali hazır durum dikkate alınmadan Açık Pazar Alanı yapılmak suretiyle kapatılmış ve Açık Pazar Alanının dışında da 20139 ada 4 parsel olarak 211m2 lik bir parsel oluşturulmuştur.
 
Planlama açısından Sultangazi ve İstanbul ölçeğinde bu kadar büyük bir Pazar alanının projelendirilmesi, maliyetinin karşılanması ve yapılması uzun bir zaman alacağından bu yolun kullanıma devam edeceği hesaba katılmadan bu parsel oluşturulmuştur.
 
Plan yapılırken Açık Pazar Alanının 2577 sokak tarafına çıkışı kapatılmış, servis yolu, deprem, yangın ve benzeri acil durumlarda kullanılacak yol kapatılmıştır.
 
20139 ada 3 parselin tamamen 2577 sokağa bakan ön cephesi bu parsel oluşturulduktan sonra 20 metreden yaklaşık 3 metre civarına düşürülerek yola cephesi olmayan parsel durumuna getirilmiş olmasıyla mağdur edilmiştir.
 
Sultangazi Belediyesi, planlama esasları, şehircilik ilkeleri ve kamu yararı olmayan bu imar uygulaması ve 2577 sokağın kapatılması ile ilgili ne yapacaktır?


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku