• Diğer

Sultangazi

Sutepe Derneği İdlib Şehitleri İçin Mevlid-i Şerif Okuttu

Adıyaman İli Gerger İlçesi Sutepe Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği, Suriye’nin İdlib kentinde Esad rejiminin düzenlediği alçak saldırıda şehit olan askerlerimiz için mevlid-i şerif okuttu.

Sutepe Derneği İdlib Şehitleri İçin Mevlid-i Şerif Okuttu

Okunma: 2172

8 Mart 2020 01:53
-A

+A

Suriye’nin İdlib kentinde Esad rejiminin düzenlediği alçak saldırıda şehit olan askerlerimiz için Adıyaman İli Gerger İlçesi Sutepe Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği, mevlid-i şerif okuttu. Kavurma, pilav ve baklava dağıttı.
 
Cumhuriyet Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Camii İmamı Mustafa Aytekin’in güzel sesinden Kuran-ı Kerim ve dualar okundu.


 
Dernek Başkanı Mustafa Karataş Açılış Konuşması Yaptı  
 
 Adıyaman İli Gerger İlçesi Sutepe Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Mustafa Karataş, yaptığı konuşmada şunları söyledi. Dernek olarak saldırıyı şiddetle ve nefretle lanetlediklerini ifade etti.  Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Karataş, “ Milletçe  başımız sağ olsun. Allah vatanı korumak için yaptığı bu mücadelede şanlı ordumuzu ve Mehmetçiğimizi muzaffer eylesin. Kahraman askerlerimiz İdlib’de rejim himayesinde yuvalanan terör örgütlerinden sınırlarımızı güven altına alırken, mazlum bölge halkını da katil rejimden korumak gibi kutsal bir vazifeyi yerine getirmektedir. Son alçakça saldırı ile Türkiye’yi sindirmek, sınırlarını tehdit ederek bekasını tehlikeye düşürmek isteyenlerin oyunları, dün bozulduğu gibi bugün de devletimiz ve milletimizin kararlı duruşuyla bozulacaktır” değerlendirmesinde bulundu. 


 
Mustafa Karataş,  82 Milyonun devlet ve askerlerin etrafında kenetlendiğine işaret ederek, “ Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz ve birlikteyiz. Cenab-ı hakk şehitlerimize rahmet eylesin. Yaralılarımıza acil şifa versin. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Allah şanlı ordumuzu ve Mehmetçiğimizi çıktığı bu kutsal vazifede ve mücadelede muzaffer eylesin” dedi. 


 
Mevlid’te Çok Sayıda Dernek Üyesi Katıldı
 
Mevlide Adıyaman İli Gerger İlçesi Sutepe Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği üyeleri katıldı. Şehitlere dualar edildi. Mevlid’in ardından ise şehitler için cemaate kavurma, pilav ve baklava ikram edildi.
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku