• Diğer

Sultangazi

Sürügüden Taziye Evi Törenle Açıldı

HDP Ardahan Milletvekili Adayları Dr. Taşkın Aktaş ve Öztürk Polat, Ardahan İli Göle İlçesi Sürügüden Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğinin yaptırmış olduğu taziye evi açılışına katıldı.

Sürügüden Taziye Evi Törenle Açıldı

Okunma: 753

19 Haziran 2018 00:01
-A

+A

Ardahan İli Göle İlçesi Sürügüden Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Üyelerinin bir araya gelerek yaptırdığı taziye evinin açılışı görkemli bir törene ev sahipliği yaptı. Duaların okunmasının ardından açılış kurdelesi kesilerek taziye evi hizmet vermeye başladı.


 
Burada bir konuşma yapan Ardahan İli Göle İlçesi Sürügüden Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Yarcan Tan, , “Burası sadece taziyelerde değil, bütün köy işlerinde kullanılması lazım. Burada cenazelerimizde, düğünlerimizde, nişanlarımızda bir araya gelmemiz lazım. Hayatta düğün de olacak, ölüm de. Bazen üzüntü, bazen sevinç taşıyacağız. Onun için bu gibi yerler köy için çok önemli. İnşallah bu güzel gelenek devam eder ve diğer köylerimize de örnek olur. Bu güzel eseri köye kazandıran, emeği geçen ve destek veren hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Taziye evinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.HDP Ardahan Milletvekili Adayları Dr. Taşkın Aktaş ve Öztürk Polat,  da, taziye evi kültürünün son yıllarda Göle’de yaygınlaştığını, Ardahan’da, diğer ilçe ve köylerde de aynı kültürün yayılmasını arzu ettiklerini söyledi.


 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1