• Diğer

Sultangazi

Sürügüden Derneğinin Olağan Kongresi Yapıldı

Merkezi İstanbul İli Sultangazi İlçesi Sultançiftliği mahallesinde bulunan Ardahan İli Göle İlçesi Sürügüden Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği olağan genel kurul toplantısını köylülerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Sürügüden Derneğinin Olağan Kongresi Yapıldı

Okunma: 2878

19 Mayıs 2019 23:58
-A

+A

Sultangazi- Sultançiftliği’deki  dernek lokalinde gerçekleştirilen toplantı Mayıs 2019 Pazar saat 14.00’de yapılırken, Genel kurulda önceden belirlenen gündem maddeleri görüşüldü. Yeni dönemde görev yapacak yönetim kurulu üyeleri belirlendi.Olağan genel kurul toplantısı sonucunda Bayram Aslan, dernek başkanlığına seçilirken Ömer Taşdemir, Yener Kaya, Emrecan Durmuş, Derya Özdemir, Doğan Aktürk, Tümen Aslan, Hakan Özbay, Metin Karakuş, Erdinç Topçu ve Gülhayat Taşdemir yönetim kurulu asil üyeliğine seçildi.
Olağan Kongrede Divan Başkanlığına Kanat Önderi, Sürügüden Köyünün ileri geleni Hicabi Durmuş seçilirken, açılış konuşmasını mevcut başkan Yarcan tan yaptı. Tan, dört yıllık başkanlık sürecinde yapmış olduğu çalışmaları tek tek sıralarken, Yüzlerce öğrenciye burs verdiğini, Taziye evi yaptırdığını, cami onardığını, derneğin mevcut durumu ile ilgili yaptıklarını anlattı. Derneği borçsuz bir şekilde yeni yönetime teslim eden Yarcan Tan, Lokalde bulunanlar tarafından ayakta alkışlandı.  Tan, yapılan olağan kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, katılımlarından dolayı tüm dernek üyelerine teşekkürlerini iletti.Olağan Kongrede Ardahan İli Göle İlçesi Sürügüden Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanlığına seçilen Bayram Aslan, yaptığı konuşmada şunları söyledi. Derneklerin sivil toplum kuruluşların ilk basamağı olduğunu belirten Başkan Aslan, “ Dernekler; Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı kültürel dokuyu ortaya çıkartıp yaşatma ve geliştirmeyi amaçlar. Köylülerimiz ve hemşerililerimizle iletişimi güçlendirme, birlikte düşünme ve birlikte karar verme adına bizleri bir araya getiren ve getirmeye devam edecek güzel sebep için bir aradayız. Dernekçilik hakkıyla yaptığınız zaman zor ve hayırlı bir iştir. Kurmak kolaydır ama yaşatmak büyük enerji ve özveri ister. Bu görevi hep birlikte yüklenip, birbirimize köylülerimize güç kuvvet olmak zorundayız. Köyümüzü, ilçemizi, hemşerilerimizin acısıyla, sevinciyle hep yanlarında olmak zorundayız. Her zaman ve her yerde birlik beraberlik içinde olacağımız kıymetli hemşerilerim, Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Allah memleketimize, ülkemize huzur ve selamet versin” dedi.


 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku