• Diğer

Sultangazi

Sultangazililer 10 Bin Adım Sloganıyla Yürüdüler

3-4 Ekim dünya yürüyüş günü etkinlikleri kapsamında Sultangazililer kalabalık bir kortejle İlçe Sağlık Müdürlüğünün öncülüğünde, Cebeci şehir parkında yürüyüş yaptı.

Sultangazililer 10 Bin Adım Sloganıyla Yürüdüler

Okunma: 400

3 Ekim 2018 21:39
-A

+A

Sağlık Bakanlığı’nca her yıl çeşitli etkinliklerce kutlanan 3-4 Ekim dünya yürüyüş günü kapsamında Sultangazi’de Sağlık çalışanları, öğrenciler, veliler ve vatandaşların katıldığı Cebeci şehir parkında geniş kapsamlı bir yürüyüş yapıldı.


 
Cebeci şehir parkı önünde toplanan kalabalık, Cebeci şehir parkını boydan boya yürüyerek, On Bin adım sloganını gerçekleştirdi.  Yürüyüş esnasında Gazetemize bir açıklamada bulunan İlçe Sağlık Müdürü Emrah Eray, “ Günümüzde teknolojinin beklenenin çok ötesine geçmesinin yanında, toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeyinin yetersiz olması, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılmaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olmuştur. Fiziksel hareketsizlik dünya genelindeki ölümlerin dördüncü önde gelen risk faktörü olarak belirlenmiştir" dedi. 


 
Eray, konuşmasının devamında, “ İnsan sağlığını önemsemek, yaşam tarzına renk katmak anlamında sağlık bakanlığımızın her yıl düzenlediği bu uygulamayı Sultangazililer olarak hayata geçirmiş bulunmaktayız. İlçe sağlık müdürlüğümüz öncülüğünde gerçekleşen bu etkinlik güzel bir örnek teşkil etmektedir. Biz ilçe sağlık müdürlüğü olarak Sultangazilileri her gün on bin adım atmaya davet ediyoruz” dedi.    

  
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1