• Diğer

Sultangazi

Sultangazili Sinoplular iftarda buluştu

Sultangazi’de ikamet eden yüzlerce Sinoplu Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Sinoplular Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğinin ortaklaşa düzenlediği İftar programında bir araya geldi.

Sultangazili Sinoplular iftarda buluştu

Okunma: 249

15 Haziran 2018 12:04
-A

+A

Sultangazi Belediyesi Kudüs Temalı Ramazan etkinlik alanında yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar yemeğinin konukları arasında önemli isimler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri vardı.


 
Sultangazi Belediyesi ve Sinoplular Derneğinin ortaklaşa düzenlediği iftar yemeği “Birlik ve beraberlik içerisinde daha büyük hedeflere parolasıyla” gerçekleşti. Sinoplular Derneği Kudüs temalı manevi ikliminde iftarlarını açmanın mutluluğunu yaşadı. 
 
 
 
KATILIM YOĞUN OLDU

 
Sultangazi Sinoplular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından verilen iftar yemeğine AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Şirin Ünal, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, Bölge Başkanı Yaşar Atbakıcı, SİNDEF Genel Başkanı Engin Kırmızıgül, SİNDEF Gençlik Kolları Başkanı Cemalettin Kaplan, Sultangazi Sinoplular Eski Dernek Başkanı Mustafa Başoğlu, Sultangazi Sinoplular Dernek Başkanı Murat Kurt, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda Sinoplu katıldı.


 
ATBAKICI KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ
 
İftar programında açılış konuşması yapan Sinoplular Bölge Başkanı. Düzenlenen iftar organizasyonlarının geleneksel hale geldiğinin altını çizdi. Sinoplular Bölge Başkanı Yaşar Atbakıcı,  katılım gösteren tüm protokol üyelerine ve hemşerilerine teşekkür etti.

 
 
MURAT KURT, “MUTLU VE GURURLUYUZ”

 
 
Davetlilerle yakından ilgilenen Sultangazi Sinoplular Dernek Başkanı Murat Kurt, gerek iftar programına katılarak kendilerini yalnız bırakmayan vatandaşlara, gerekse iftar programının düzenlenmesinde emeği geçen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür etti.


 
Ramazan ayının birilik ve beraberliğin iyice pekiştiği bir ay olduğuna dikkat çeken Kurt, "Ulus olarak birlik beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bu günlerde, Sultangazi Sinoplular olarak aynı sofrada iftar açıyoruz. Bundan dolayı çok mutlu ve gururluyuz, bu iftar sofrasının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
 

 
ALTUNAY, KUDÜS’ÜN BEKÇİSİ ve SAHİBİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
 
Altunay; “Amacımız ve temennimiz, inşallah bir gün 7 milyon Filistinlinin kendi topraklarına dönüşüne şahit oluruz. Bu ülkede nasıl ki, Hz. Ömer gibi, Kanuni Sultan Süleyman gibi, Abdulhamit Han gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da buraya ‘kırmızı çizgimizdir’ dediyse bizde onun yolunda gitmeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle Filistin’in özgürlüğüne hep beraber şahit olacağız. Kudüs’ün bekçisi ve sahibi olmaya devam edeceğiz. Birileri ‘Kudüs Başkentimizdir’ diyebilir, ama Kudüs bizimdir, bizim kalacaktır. Ne mutlu bize ki Sultangazi’den Dünyaya bir ses verebiliyoruz. Kudüs’de Mescid-i Aksa’da Sultangazi için dualar ediliyor. Bir sorumluluk taşıyoruz ve bu sorumluluğun gereğini yerine getiriyoruz.” Diye konuştu.
 

 
ABDURRAHMAN DURSUN, İRADE ve CESARET ŞİYARIMIZDIR
 
AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun ise
 “İçinde bulunduğumuz ortamda ülkemiz ve milletimiz üzerinde oynanan oyunlar hepimizin malumudur. Hele ki 24 Hazirana giden süreç yaklaştıkça seçimlerin 16 yıldır her alanda gerçekleştirdiği ilklerle ülkemizin geleceğinin dış mihraklara bağlı kalmadan ‘Her şey Türkiye İçin’ sloganıyla gece gündüz çalışan AK Parti’mizin yeni zaferlerle sonuçlanacağını bizler gibi ülkemizin geleceğini yönetmek isteyenler de görüyor. İrade, cesaret ve erdemle dün olduğu gibi bugün de yarınlarımıza yönelik oynanan oyunları bozacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
 

 
ÜNAL, “HEMŞERİ DAYANIŞMASININ GÜZEL BİR ÖRNEĞİDİR”

 
Ramazan ayının birliğin, dirliğin, beraberliğin, kardeşliğin yoğun yaşandığı bir ay olduğunu kaydeden AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Şirin Ünal,” İftar programları büyük bir buluşmaya ve kaynaşmaya vesile oluyor. Düzenlenen iftar ve sonrasındaki etkinlikler hemşeri dayanışmasının güzel bir örneğidir. Birlik ve beraberliğimizi sonuna kadar sürdürmeyi temenni ediyor, Ramazan’ın hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
 

 


 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1