Sultangazi

Sultangazi Trabzonlular İftarda Buluştu

Sultangazi’de yaşayan Trabzonlular, Sultangazi Belediyesi ile Sultangazi Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

Sultangazi Trabzonlular İftarda Buluştu

Okunma: 470

10 Haziran 2017 14:38
-A

+A

Sultangazi Belediyesi Ramazan Etkinlik alanında Sultangazi Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde binlerce Trabzonlu bir araya geldi. Programa, Milletvekilleri, Trabzon Federasyon Başkanı, Trabzon Konfederasyon Başkanı, Sultangazi Trabzonlular Dernek Başkanı, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Özel Kalem Müdürü ve çok sayıda Trabzonlu aileleriyle birlikte katıldı.


 
Programda konuşma yapan İstanbul Trabzonlular federasyon Başkanı Mustafa demir, Mübarek ramazan ayında tekrar bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, Trabzon Federasyonu ve Sultangazi Trabzonlular dernek çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Demir, şunları söyledi.“ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın programı dolayısıyla aramızda bulunmayan, Her yıl olduğu gibi bu yılda iftar programları ile yöre derneklerini bir araya getirerek dayanışma duygusunu aşılayan, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür ediyorum. Sultangazi’de yaşayan Trabzonlu hemşerilerimizi birbirleriyle tanıştırmak, kaynaştırmak, sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak ve dayanışmayı artırmak amacıyla yıllar önce Sultangazi Trabzonlular derneğimizi kurduk. Kurucu Başkanlığını Yusuf Kızıldağ yaparken, şu an mevcut Başkanlığını Hasan Kul yapmaktadır. Artık bundan böyle sık sık bir araya gelerek birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeye gayret göstereceğiz” dedi.Demir, dernek olarak düzenleyecekleri etkinliklerle Karadeniz ve Sultangazi arasındaki kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışacaklarını sözlerine ekleyerek, katılımlarından dolayı Milletvekillerine, Trabzon Konfederasyon Başkanına, Belediye Başkan Yardımcılarına, Özel Kalem Müdürüne, Basın Mensuplarına ve hemşerilerine teşekkür etti. Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku