• Diğer

Sultangazi

Sultangazi Sakatlar Derneğinden Muhteşem Gece

Türkiye Sakatlar Derneği Sultangazi Şubesi, Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında muhteşem bir gece düzenledi. Sultangazi Belediye başkanlığının destekleri ile gerçekleşen gecede Sultangazi’de ikamet eden sakatlar ve aileleri bir araya geldi.

Sultangazi Sakatlar Derneğinden Muhteşem Gece

Okunma: 1222

25 Ocak 2018 23:24
-A

+A

Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında yapılan geceye Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Sekreteri Kemal Avseren, Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Sennur Sırbudak, Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Meclis Üyesi İsmail Akkaya, Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Kadın Kolları Kadın örgütlenmesinden sorumlu ilçe Başkan Yardımcısı Canan Yıldırım, Sultangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Başkanı Ayten Zontul, İstanbul Engelliler Dernek Başkanı Oya Özdemir,Gülen Güneş Rehabilitasyon Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Bahriye Karatay, Cumhuriyet Halk Partisi Arnavutköy İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Sultangazi Muhtarlar Dernek Başkanı Zeki Yıldız, Mahalle Muhtarları sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 
Gecede sunum yapan Sultangazi’nin sevilen ismi Serpil Akkaya Kuruçay, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Gecenin açılış konuşmasını Türkiye Sakatlar Derneği Sultangazi Şube Başkanı Ahmet Gürlevik yaptı. Gürlevik, engelli olmanın bir ayıp ve günah olmadığını ifade ederek;” Bu bize Allahın bir lütfu. Bizlerin sınavı. İnşallah rabbimizin affına mazhar oluruz. Dernek olarak yaptığımız tüm etkinliklerde bizlerin yanında olup desteklerini esirgemeyen ilçe kaymakamımız ve belediye başkanımız başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize, siyasi parti başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


 
Ancak, özellikle belirtmem gereken bazı hususlar var. Bunları da sizlerle paylaşmak isterim. Sultangazi belediyesi ve mevcut iktidar biz engelliler için bir şey yapmadı dersek insafsızlık olur. Evet, çok şeyler yaptı. Yeterli mi? Elbette, değil. Bugün engelliler toplu taşıma araçlarına rahat binemiyorsa, bugün engelliler işsizse, bugün engelliler gerekli desteği göremiyorsa bu bir eksikliktir. Sultangazi Belediyesi bu geceyi yapmamız için bu salonu bize tahsis etti. Ses tesisatı ve müzik grubunu ayarladı. Bundan dolayı kendilerine ve özellikle Belediye Başkanımız Sayın Cahit Altunay’a teşekkür ediyorum. Şimdi, size Sultangazi Belediye Başkanımız Cahit Altunay’ı şikâyet etmek istiyorum. İki yıla yakındır görüşme talebimize olumlu bir yanıt alabilmiş değiliz. Bizimle görüşmek istemiyor. Bu bir eksiklik, bir yanlıştır bilmenizi istiyorum” dedi.


 
Gecede kısa bir konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, “her zaman sizlerin yanınızdayız. Sadece bu gecede değil, her zaman kapılarımız açık. Engelleri hep birlikte kaldıracağız. Engelli evlatlarımız fedakar ailelerimizin de inşallah cennet anahtarları olacaklardır. Bu anlamlı gecede tüm engelli yakını annelerimizin ellerinden öpüyorum” dedi.


 
Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Sennur Sırbudak ve yönetimi geceye damgasını vurdu. Sakatlar ile doyasıya eğlenen Kadın kolları engelleri birlikte aşacağız mesajı verdi. Gazetemize açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Sennur Sırbudak, “Unutulmamalıdır ki her birimiz birer engelli adayıyız. Bizler sosyal devlet anlayışını benimseyen bir düşüncenin savunucularıyız. Engelliler bu ülkede hak ettikleri yerde değil. Hakları bizim istediğimiz ölçüde karşılanmıyor. Onlara sadece maddi imkanlar sunmak dertlerine deva olmak anlamına gelmiyor. Onlar bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdır ve öyle davranmalıdır açıklamasını” yaptı.


 

 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
sultagazili vatandaş 26 Ocak 2018 16:13

sanırım sultangazi sakatlar derneği cümlesi hatalı sultangazi engelliler derneği olması gerekmiyor mu?

Cevapla
haydar sürgeç

Sevgili okurum dikkatiniz için teşekkür ederim. Ancak "Sakatlar Derneği" doğru. Derneğin ismi Türkiye Sakatlar Derneği Sultangazi Şubesi. Çok teşekkür ederim.

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1