• Diğer

Sultangazi

Sultangazi Kaymakamı Kalkar’dan ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Sultangazi Kaymakamı Kalkar’dan ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Okunma: 462

9 Kasım 2017 22:43
-A

+A

Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
Kaymakam Uğur Kalkar mesajında, Cumhuriyetin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Ulu Önder Atatürk'ü, ölümsüzlüğe uğurlandığı günün 79'uncu yıl dönümünde minnet ve şükranla andıklarını belirtti.
Kalkar, mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi: "Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir.

Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. Atatürk'ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız.

O'na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz."
 
Sultangazi Kaymakamı
Uğur KalkarFacebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1