Sultangazi

Sultangazi Diş Hekimliği Fakültesi inşaatı Burada Yükselecek

Sultangazi Belediyesi eğitim yatırımlarını üniversitelerle taçlandırıyor. Sultangazi Belediyesi Sağlık Meslek Yüksekokulu ile Diş Hekimliği Fakültesi projelerini de tamamladı. Belediye mülkiyetinde olan arsalar üzerinde inşa edilecek üniversiteler Sultangazi Belediyesi öz kaynaklarıyla yapılacak.

Sultangazi Diş Hekimliği Fakültesi inşaatı Burada Yükselecek

Okunma: 570

24 Temmuz 2017 16:06
-A

+A

Sultangazi Belediyesi tarafından üniversitelerin yükseleceği alana asılan pankart Sultangazililerde heyecan yarattı. Sosyal paylaşım sitesi Facebookta duygularını yansıtan vatandaşlar Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a övgüyle söz etti.


 
Toplam inşaat alanı 16 bin 734 metrekare olan Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nda; 7 adet 80 kişilik derslik, 5 adet 120 kişilik derslik, 7 adet mesleki uygulama alanı, 4 adet bilgisayar laboratuarı, kütüphane, toplantı salonları, sığınak ve açık otopark alanları yer alıyor. Projede ayrıca 1.722 m2 inşaat alanı sahip iki adet konferans salonu bulunuyor. 360 kişilik ana konferans salonu, 172 kişilik küçük konferans salonu olan projede 160 kişilik amfi ve fuaye alanı da yer alıyor. Öte yandan Sultangazi’de Sağlık Meslek Yüksekokulu ile Diş Hekimliği Fakültesi'nin projeleri tamamlanarak yapımına başlandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku