• Diğer

Sultangazi

Sultangazi’den Çin’e Sağlık Köprüsü

Sultangazi İlçe Sağlık Müdürü Emrah Eray, bugün önemli konukları ağırladı. İstanbul’da rol model olarak gösterilen Sultangazi Çin heyetinin dikkatinden kaçmadı.

Sultangazi’den Çin’e Sağlık Köprüsü

Okunma: 493

11 Ekim 2018 21:17
-A

+A

İstanbul’da rol model olarak gösterilen, Sultangazi ilçesinde sunulan koruyucu sağlık hizmetlerini yerinde incelemek amacıyla gerçekleştirilen ziyarette, Çin heyetinin sorduğu sorulara aldığı cevap, Çin heyetini hayretlere düşürdü.


 
Sultangazi’den Çin’e sağlık turizmi bağının güçlendirilmesi amacı ile organize edilen ziyaret, çok faydalı geçti. Sultangazi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, “Sultangazi’de hizmet veren toplumun sağlığını geliştirmeyi ve korumayı ön plana alarak sağlıkla ilgili risk ve sorunları belirleyen bu sorunları gidermek için planlama yapan ve bu planları uygulayan, uygulatan birinci basamak koruyucu, iyeleştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerini müdürlüğün sevk iradesinde organize eden bu hizmetlerin verimli şekilde sunulmasını izleyen değerlendiren ve destekleyen bölgesinde bulunan sağlık kuruluşları ile diğer kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonu sağlayan ilçe sağlık müdürlüğümüz tecrübeli hekimleriyle büyük projelere imza atmıştır” dedi.


 
Çin heyeti Sorduğu sorulara aldığı cevaplar karşısında hayretler içerisinde kaldı. Çin heyetinin sorduğu birkaç küçük soruya aldığı yanıt. “Aile hekimliğinde sağlık hizmetleri ücretli midir? Hayır, ücretsizdir. Muayene, aşılama, enjeksiyon, pansuman, birinci basamakta yapılan tahlil ve film hizmetleri tamamıyla ücretsizdir. Bu işlemler için herhangi bir sosyal güvence aranmamaktadır” denince heyet hayretler içerisinde kaldı.
 
Sultangazi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Çin heyetine teşekkür etti.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1