• Diğer

Sultangazi

Sultangazi'de Uygulama Oteli Hizmete Açıldı

Selahaddin Eyyubi Uygulama Otelinin açılışına Sultangazi Belediye Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, Sultangazi Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı Gazi Cem evi Başkanı Hıdır Karataş, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Muhtarlar katıldı.

Sultangazi'de Uygulama Oteli Hizmete Açıldı

Okunma: 595

15 Şubat 2018 20:20
-A

+A

Selahaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İskender Turan; 

“Sayın Başkanlarım Sayın İl Müdür yardımcılarım Sayın ilçe müdürlerim Sayın Şube Müdürlerim Değerli Meslektaşlarım. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Selahaddin Eyyubi Uygulama Otelimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Otelimizde 45 odalı 90 yatak kapasitesine sahiptir. Ancak imkânlar dâhilinde 10 oda ful hazırlanmış, 18 oda konaklamaya hazır vaziyette, toplamda 80 yatak kapasiteye sahiptir. Oda konsepti 1 kişilik, 2 kişilik ve 4 kişilik odalardan oluşmaktadır. Uygulama Otelimiz de Yemek salonu, Toplantı salonu, Restorant, Bayan berberliği salonu, Erkek berberliği salonu, Erkek ve Bayan Mescidi ve Kafesiyle hizmet vermeye hazırdır. Kafemiz Sabah 09:00'dan, Gece 22:00' a kadar hizmet vermektedir.Otelimizde toplu yemekli, yemeksiz, kahvaltılı organizasyonlar verilebilmekte, bunun yanında düğün, sünnet, nisan gibi organizasyonlarda verilmektedir. Otelimiz 24 saat kamera sistemleriyle izlenmekte, müşterilerimize huzurlu bir ortam sağlanmaktadır.
Otelimizde sabah kahvaltıları verilmekte olup, Akşam yemekleri isteğe bağlı olarak hazırlanmaktadır. Tüm bu hizmetleri Konaklama ve Seyahat hizmetleri Alanı ve Yiyecek Hizmetleri Alanı öğrencilerimiz hizmet vermekte ve yanlarında bu işin Profesyonelleri öğretmenlerimiz ve usta Öğreticilerimiz kontrolünde hizmet vermektedir. Yardımlarını esirgemeyen Eğitim Müdürümüz Sayın İBRAHİM DEMİR, Sultangazi Belediye Başkanımız CAHİT ALTUNAY ve ekibine huzurlunuzda teşekkür ederim.
Selahattin Eyyübi uygulama oteli Sultangazi ’ye ve tüm Türkiye'ye hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.


 

Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Öğretmeni Hasan Mercan;


“Sayın Belediye Başkanım, Sayın İlçe milli Eğitim Müdürüm ve sevgili misafirler.
Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir köprü olan yurdumuz, turistlerin ilgi duyduğu bir ülkedir. Ilıman iklimi, zengin bitki örtüsü, eski medeniyetlerin bıraktığı tarihi eser ve anıtlarla yurdumuz, turistler için adeta bir cennet gibidir. Bütün bunlara rağmen ülkemiz, hak ettiği turist sayısına bir türlü ulaşamamıştır. Ülkemize daha çok turist gelebilmesi için, İnsanlarımızın daha centilmen, ulaşım araçlarının daha gelişmiş, konaklama yerlerinin bol, rahat ve temiz olması gerektiğini biliyoruz. Turistlere karşı güler yüzlü olmak, onları rahatsız etmemek, değerinden yüksek ve zorla satış yapmamak gerekir. Onların memnun ayrılması, ülkemize daha çok turistin gelmesini sağlar. Daha çok turist ve daha çok döviz demektir. Yerli, yabancı ayırmadan tüm turistlere hak ettikleri ilgi ve alakayı göstermek mesleki bir yükümlülüktür.Yapısı itibariyle emek — yoğun bir sektör olan turizmin en önemli dinamiği kuşkusuz nitelikli ve kalifiye iş gücüdür. Yerli ya da yabancı turiste hitap edebilecek, onları anlayacak ve sorun çözecek nitelikli elemanların bulunduğu bir turizm sektörünün başarısının önüne asla geçilemez. Bu bağlamda otomasyona en fazla direnç gösteren "bacasız sanayi" turizm sektörü, şiddetle kalifiye işgücüne ve eğitimli çalışanlara ihtiyaç duymaktadır. Bu İhtiyacı karşılamanın yegâne yolu ise şüphesiz "Eğitimdir". Eğitim öyle bir davadır ki; Saygın ve Büyük Türkiye Cumhuriyeti'ne kaliteli, düşünen, kalifiye ve donanımlı bireyler yetiştirmek adına medeniyet savaşında bir mücadeledir. Bu mücadelede biz eğitimciler birer nefer ve yöneticilerimiz birer komutandır. Bu davada muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmek için tesisleşmek ve teknolojiyi son imkânına kadar kullanmak bir lüks değil bilakis bir zarurettir. Bugün burada açılışını yaptığımız bu tesis, öncelikli amacı turizm sektörüne nitelikli ara eleman yetiştirmek olan Selahaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bu misyonu başarmak adına en önemli kozu olacaktır.Selahaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nin açılış merasiminde sizleri aramızda görmekten büyük şeref duymaktayız. Devletimize ve Milli Eğitime hizmet adına bu tesisin ortaya çıkışında desteği olan tüm ellere teşekkürü bir borç biliriz” dedi.Sultangazi Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir ;

“Bu hizmeti buraya kazandırılmasında önceki Bakanımız Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın çok büyük emekleri var. Devletimiz böyle güzel bir yatırımı Sultangazi ‘ye yapmış. Çok güze bir duygu bu. Dünyanın çeşitli ülkelerine gidiyoruz. Ülkemizle gurur duyduğumuz birinci sektör hizmet sektörü. Türkiye hizmet sektörü noktasında dünyada bir numaradır. Selahaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli ilçemize hayırlı olsun” dedi.


 
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay 
;

“Yapılan her iş, atılan her temel, yapılan her proje, yapılan her açılış çok önemlidir. İlçemizde misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz bir otelimiz yoktu. İlçemizin ilk otelini hizmete açtık. Öğrenciler derslerde öğrendikleri bilgileri burada pratiğe döküyor. Bugün uygulama otelimizin açılışını yapmak bizim için ayrı bir onur. Selahaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli ilçemize hayırlı olsun” dedi.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1