Sultangazi

Sultangazi’de Rize Günleri

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere önem verdiklerini ifade ederek, "Tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz. Dolayısıyla bizi bir araya getiren bu değerlere önem veriyoruz.

Sultangazi’de Rize Günleri

Okunma: 986

13 Ekim 2017 22:04
-A

+A


Gençlik ve Spor Bakanı  Osman Aşkın Bak, gençlere önem verdiklerini ifade ederek, "Tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz. Dolayısıyla bizi bir araya getiren bu değerlere önem veriyoruz. Gençler, geleceğimiz, gençlerimize çok güveniyoruz. Bu gençler, büyüyen, gelişen  Türkiye'nin en öneml gücü, onlarla gurur duyuyoruz." dedi.Sultangazi Belediyesi etkinlik alanındaki "Yöresel Ürün ve 2. Hamsi Festivali"ne katılan Gençlik ve Spor Bakanı  Osman Aşkın Bak, burada kurulan standları gezerek yöresel ürünlerin tadına baktı.

Bakan Bak, bir ay önce  Maltepe'deki  Rize günlerinin de çok verimli geçtiğini, ilçe belediyelerinde de vatandaşların kaynaşması için böyle programlar düzenlendiğini söyledi.Türkiye'nin her yöresiyle zengin bir mozaik olduğunu ifade eden Bak, şöyle konuştu: 

"Tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz. Dolayısıyla bizi bir araya getiren bu değerlere önem veriyoruz. Gençler, geleceğimiz, gençlerimize çok güveniyoruz. Bu gençler, büyüyen, gelişen  Türkiye'nin en öneml gücü, onlarla gurur duyuyoruz. Gençlerimize, belediyelerimizle birlikte  basketbol sahaları, halı sahalar, hentbol,  voleybol gibi her türlü tesisi yapmaya hazırız ve yapmaya devam ediyoruz.  Türkiye'nin dört bir yanında bunları gerçekleştiriyoruz, bu noktada Spor Toto teşkilat başkanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüz yoğun bir şekilde çalışıyor."
Rize'nin yağmurun ve çayın başkenti olduğunu kaydeden Bak, herkesi  Rize'nin doğal güzelliklerini görmeye de davet etti.

Çayın nasıl toplandığını herkesin görmesi gerektiğini belirten Bak, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu çay nasıl yapılıyor,  Rize'nin insanları o yeşilliklerin arasında çayları topluyor, çay sofralarınıza geliyor, hepinizi  Rize'ye bekliyoruz.  Rize aynı zamanda yetiştiği değerlerle de ünlü; sessiz yığınların, kimsesizlerin kimsesi  Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi. Onunla Rizeliler olarak gurur duyuyoruz. Tüm dünyada mazlumların sesi olarak arkasındayız.  Arakan'da,  Irak'ta,  Suriye'de nerede bir zulüm varsa onun karşısında dimdik duran  Rize'nin evladı  Recep Tayyip Erdoğan ile gurur duyuyoruz."

Konuşmaların ardından, Bakan ve Bak beraberindekiler, festival alanındaki vatandaşlarla bir süre sohbet etti.


Anahtar Kelimeler : Sultangazi’de Rize Günleri ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku