Sultangazi

Sultangazi'de İftar Heyecanı

Sultangazililer oruçlarını Sultangazi Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında açmak için Atatürk Bulvarı'na koştu. İftar'dan sonra Engin Noyan'ın sıcak sohbetine ortak olan Sultangazililer,

Sultangazi'de İftar Heyecanı

Okunma: 434

30 Mayıs 2017 09:43
-A

+A

 İftar'dan sonra Engin Noyan'ın sıcak sohbetine ortak olan Sultangazililer, ikinci gün ise Ömer Karaoğlu'nun kadife sesinden Türk Tasavvuf Müziği dinledi. Etkinlikler bunlarla da sınırlı kalmadı.  Radyocu Hop Dedik Ayhan ve Adem Metan'ın sunumuyla orta ve gölge oyunlarıyla çeşitli animasyon gösterimleri de sunuldu. 
Ramazan coşkusu başladı. Sultangazi Belediyesi tarafından Atatürk Bulvarı üzerindeki alana kurulan iftar çadırı, Ramazan ayının manevi atmosferini hep birlikte yaşamak isteyenleri ağırlıyor. Çadırda düzenlenen iftar sofrasında toplumun her kesiminden insanlar birlikte oruç açmanın hazzını yaşıyor. 1000 metrekarelik yarı kapalı alana kurulan iftar çadırında her gün 2 bin 500 kişi ağırlanıyor.


 
KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ

Atatürk Bulvarı üzerindeki çadır, İftar sonrasında kültür programlarına da ev sahipliği yapıyor. Ramazan'ın ilk günü Radyocu Hop Dedik Ayhan'ın sunumuyla, Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve orta oyunu sahnelendi. Engin Noyan'da sıcak sohbetiyle geceye renk kattı. Pazar günü ise Radyocu Adem Metan'ın sunumuyla çocuk şarkıları, gölge oyunu Hacivat-Karagöz ve çeşitli animasyon gösterileri sunuldu. Gecede sahne alan Ömer Karaoğlu ise Türk tasavvuf müziğinden örnek sundu. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ramazan ayının manevi değerine dikkat çekti. Ramazan ayının rahmet ve bereketini hep birlikte paylaşıldığını ifade eden Başkan Altunay, "Yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onaralım. Yetimlerin, gariplerin, yaşlıların ve kimsesizlerin tebessümü ile Ramazanımız'ı aydınlatalım. Yüreklerin en ağır yükü olan küskünlüklere son verelim" diye konuştu.


 
YAŞLILARLA BİRADA İFTAR

Sultangazi Belediyesinin yanındaki alana açılan çadırda ise ilçedeki yaşlılar ağırlandı. Otağ çadırında ise geleneksel ramazan gösterileri sergilendi. Açılan standlarda ise el sanatlarından örnekler satışa sunuldu.  


 
KİTAP FUARI

Etkinlikler kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda kitap fuarı Sultangazililerin hizmetine girdi. Fuarda, dini eserlerin yanı sıra klasik eserler ile yakın cumhuriyet tarihi ve güncel konuları ele alan birçok kitap yer alıyor. 

Anahtar Kelimeler : Sultangazi'de İftar Heyecanı,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku