• Diğer

Sultangazi

Sultangazi’de Belediye Başkan Aday Adayı Kimlerdir

Bir yerel yönetim seçimleri arifesine daha girmiş bulunuyoruz. Her seçimde siyasiler “ Bu seçim diğerleri gibi değil, bu seçim çok önemlidir” söylemleri artık klasik söylemlerin ötesine geçmiyor.

Sultangazi’de Belediye Başkan Aday Adayı Kimlerdir

Okunma: 1272

27 Eylül 2018 02:12
-A

+A

Bence her seçimin kendine göre önemi vardır. Ülkenin geleceğini oylama adına önemlidir. Her seçim bir kavga değil, bir tercih sorunudur. Önemli olan kimin aday olduğu değil, önemli olan sizin yer aldığınız saftır. Kimi desteklediğinizdir.
 
Evet, Sultangazi’de Belediye Başkan aday adayı olmak her şeyden evvel medeni cesaret ister. Ülkene, iline ve ilçene hizmet etmek bir zanaattır, bir erdemliktir. Bir ilçede yaşayanlar elbette tercihini olumlu, ya da olumsuz yönde kullanacaktır. Fakat bundan da önce Belediye Başkan Aday Adayı olarak görmek istediğimizin de ortaya çıkması, aday adayı olması gerekiyor. İsimlerini açıklayan aday adayları bir birinden değerli olabilir. Ancak ilk sıralarda görmek istediğimiz çok değerlerde vardır. 
 
İster beğenelim, isterse beğenmeyelim. Bu işe talip olan ve Aday Adaylık başvurusunu yapan isimleri de tebrik etmek, takdir etmek gibi bir mecburiyetimiz bulunmaktadır. 31 Mart 2019’da sandık başına gidiyoruz. Peki, listelerde kimi görmek istiyoruz. Peki, listelerde kimi görmek istemiyoruz. Bir basın mensubu olarak bunu irdelemek istiyorum.
 
MHP’de Selami Akpınar’ı Ayhan Aras’ı, Hacı Mucir Çiçek’ten birini isterim. Çünkü bu isimler Sultangazi için kıymetlidir. Ve daha önce yaptıkları ile kitlelerin gönüllerinde yer edindiklerini herkes bilir.
 
AK Partiye gelince; işler biraz sarpa sarıyor. Mevcut başkan biraz güçlü görünüyor. İbreler azda olsa ondan yana sallanıp duruyor. Şu anda görünen Cahit Altunay önde gözüküyor. Henüz cesaretini toplayıp bende aday adayıyım diyen kimse çıkmadı.
 
Sultangazi CHP’siz olmaz. Mimar Haluk Bozkurt ve Kemal Avseren isimleri kulislerde dolaşsa da. Bu iki isimden birinin aday gösterilmesi CHP’ye çok kazanım sağlar. Bu iki isim Sultangazi siyasetine katkı yapmıştır ve yapmaya devam edeceklerdir.
 
Siyaset sahnesinin çiçeği burnunda yeni partisi İYİ Parti’den ise Kadir Şahin’in ismi telaffuz edilse de henüz netlik kazanmadı. 
 
Saadet Partisinde Hüseyin Aydoğan ve Muzaffer Aydın isimleri üzerinde duruluyor. Ön plana çıkan bariz bir isim yok. 

 
 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1