Sultangazi

Sultangazi'de 2017 - 2018 Eğitim Yılına Coşkulu Açılış

Sultangazi Hüseyin Ersu İlkokulu’nda düzenlenen törenle 2017-2018 eğitim-öğretim yılı açılışı yapıldı.

Sultangazi'de 2017 - 2018 Eğitim Yılına Coşkulu Açılış

Okunma: 477

18 Eylül 2017 21:32
-A

+A

Törene, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Millî Eğitim Müdürü İbrahim Demir, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özer, Ak parti İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Eyüpoğlu, Muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.Açılış konuşmasını yapan okul Müdürü Ahmet Bahçe ;

”Sayın Belediye Başkanım, Sayın Millî Eğitim Müdürüm, saygıdeğer kurum müdürleri ve öğretmen arkadaşlarım, ilçemizin değerli muhtarları, değerli veliler ve çok sevgili öğrenciler.2017-2018 eğitim öğretim yılı açılış programına hoş geldiniz. geleceğimizim teminatı olan sevgili öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim yuna başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep beraber paylaşıyoruz.
Hüseyin Ersu İlkokulu ve ortaokulu olarak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi öğrenci, öğretmen ve velilerimiz arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim ve işbirliği ile yeni eğitim - öğretim dönemini önceki yıllardan daha verimli başarılı geçireceğimize inancımız tamdır.

Sayın veliler; bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu çatı, altında hiç bir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi, beleğimizdeki bilgiyi, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz.
Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış öpülesi öğretmen arkadaşlarımla zor fakat kutsal görevlerinde başarılar diyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitim camiasının ilköğretim haftasını kutluyor, 2017-2.018 eğitim-öğretim yılının her anlamda daha verimli ve başarılı geçmesini temenni ediyor. Sizleri saygıyla selamlıyorum.Sultangazi Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir; 

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, Milli eğitim müfredatımdın değiştiği, öğretmen arkadaşlarımıza yeni müfredatı anlattık dedi.
Demir konuşmasına şöyle devam etti, “Önümüzdeki süreçte yeni müfredatı siz değerli velilerimize de anlatacağız. 15 Temmuz darbe girişiminin bir ihanet olduğunu dile getirerek, bunun ilk ve son olmayacağını vurguladı. 15 Temmuz kalkışması benzeri günleri atlatabilmemiz için, öğrencilerimize büyük bir tarih şuuru kazandırmamız gerekiyor. Tarih şuuru olmadan böyle bir feraset ortaya çıkmaz” dedi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay; 

“Eğitime olan yarımların hız kesmeden devam edecek. Sultangazi artık kabuğundan çıktı. Her gün daha iyiye, daha güzele, daha mükemmele ulaşmak için çabalıyoruz.
Nitelikli, kimlikli ahlaklı bir nesilin yetişmesi için onlara daha iyi mekânlar daha iyi fiziki alanlar üretmek için çalışacağız. Sekiz doku yıl öncesine gittiğimizde o zaman ki okul sayımızı ve okul mevcutlarını çok iyi biliyoruz. Sekiz yıl içerisinde ilçemize 33 okulu ilave olarak kazandırdık. Şu anda beş okul ihaleye çıkmak üzere. Sekiz tanesi 2018 yatırım programına alındı. Üç tane yüksel okul ve fakülte ile taçlandırıldı.
Sosyal bilimler, sağlık ve diş hekimliği fakülteleri önümüzdeki dönem açmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Hedeflediğimiz elli okul sayına ulaştık. Kısa bir sürede İstanbul’un en köklü ilçelerinden biri olacağız. Öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve eğitim camiasına başarılar diliyor, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sağlık, mutluluk, huzur ve başarılarla dolu geçmesini temenni ediyorum” dedi. 


 
 
Öğrencilere darbeyi anlatan kitapçık

 
Konuşmaların ardından öğrenciler sınıflara alınırken, protokol heyeti de ilk derse katıldı. Öğrencilere, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz Anısına" adlı kitapçık dağıtıldı. MEB tarafından hazırlanan kitapçıkla, öğrencilerin 15 Temmuz darbe girişimi hakkında bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku