• Diğer

Sultangazi

Sultangazi Çankırılılar Derneği’nden Basın Açıklaması

Değerli Basın, kıymetli Çankırılı ve Sultangazili hemşerilerim; Çankırı Dernekler Federasyonu yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyunu yanıltmaya ve hukuki suç işlemeye gitmiştir. Bu durumu maddeler halinde kamuoyuna açıklamayı üzerimize bir görev olarak görüyoruz.

Sultangazi Çankırılılar Derneği’nden Basın Açıklaması

Okunma: 1135

5 Temmuz 2018 09:07
-A

+A

1-Çan-def ile toplantıya gittiklerini söyledikleri Sultangazili 18 Çankırılı derneğin dernekler masasında kayıtlı isimlerini ve başkanlarının kim olduğunu söylesinler. Söyleyemezler çünkü Sultangazi’de 18 Çankırı Derneği yoktur.


2-Bir ay önce yapıldığını söyledikleri mutabakat metni tam iki ay önceden 3 Mayıs 2018’de yapılmıştır. Altında imzamızın olduğu doğrudur. Ancak bu metin gereği başta Federasyon başkanı Sn. Zeynettin Aydın ve yönetimi olmak üzere Sultangazi G. O. Paşa dernek başkanı Sn. Halil Aydoğan yapmaları gerekeni yapmamıştır. ( sözkonusu metni yayınlayacağız)3-Bunlar ya dernekçilikten anlamıyorlar ya da kamuoyunu bilinçli olarak yanıltıyorlar ki durum böyle ise suç işlemiş oluyorlar.


4-“Sultangazi Çankırılılar Derneği” dernekler masasında kurucu başkan ve halı hazırdaki başkanı Mevlüt Kandemir olarak kayıtlı iken, ikinci bir “ Sultangazi Çankırılılar derneği” nin kurulamayacağını bilmeyecek kadar cahil olduklarını sanmıyorum bu arkadaşların.5-Belediye ile ortak verilen iftar yemeğinden tutun da bugüne kadar kamuoyuna açık yapılan bir çok programda ismimizi rızamız dışında kullanmışlardır. İyi niyet çerçevesinde uyarılarımıza rağmen bu suçu işlemeye devam ettiler. Sözde mutabakat sağlandığını söyleyen Çan- def başkanı sn. Zeynettin Aydın ve yönetimi o mutabakatın gereğini yapmadıkları gibi bu hukuksuz uygulamaları sonlandırma konusunda da iyi niyet sergileyememişlerdir. Ancak Sultangazi’deki Çankırılıların özgür iradeleri ve demokratik haklarını kullanarak kurdukları “ Sultangazi Çankırılılar Derneği” belediye ve mülki amirlere şikayet etmek suretiyle çalışmalarını engelleme tehdidinde bulunmuştur.6-İstanbul’da Çankırılıların tamamını temsilen kurulmuş olan ÇANDEF’in İstanbul’da en çok Çankırılıların yaşadığı ilçe olan Sultangazi’de Halil Aydoğan ve ekibinin yapmış olduğu hukuksuz davranışlarına destek vererek Çankırılılar arasında huzursuzluk yaratmıştır. Bu konudan dolayı ÇANDEF tarafsızlığını yetirmiştir.


   ÇANDEF VE Sultangazi Gaziosmanpaşa Derneğinin bir araya gelerek kamuoyunda bizi karalamalarına karşılık bizimde hukuki yollardan hakkımızı arayacağımızı kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz.

Sultangazi Çankırılılar Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan

Mevlüt KANDEMİR    Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1