Sultangazi

Sultangazi bu gece de demokrasi nöbetinde!

FETÖ darbecilerinin mermilerine göğüs geren, tanklarına vücutlarını siper ederek dünyada eşi benzeri görülmemiş bir direnişe imza atan binlerce vatandaş, 15 Temmuz darbe girişiminin seneyi devriyesinde “demokrasi nöbet”ine Sultangazi’de devam ediyor.

Sultangazi bu gece de demokrasi nöbetinde!

Okunma: 349

15 Temmuz 2017 08:59
-A

+A

ŞEHİTLER MEYDANI’NDAKİ “ DEMOKRASİ NÖBETİ”

15 Temmuz darbe girişimine karşı çıkan vatandaşların,  Sultangazi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'ndaki"Demokrasi nöbeti" devam ediyor. Meydanı dolduran binlerce vatandaş, hep bir ağızdan slogan atarak çalınan şarkılara eşlik ediyor.15 Temmuz darbe girişiminin seneyi devriyesinde vatandaşların demokrasi nöbeti yurt genelinde devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişimine karşı çıkan vatandaşların,
 Sultangazi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'na bu akşam da binlerce vatandaş akın etti. Her yaştan binlerce vatandaş, sloganlar atarak, çalınan marşlara ve şarkılara eşlik etti. Ay yıldızlı Türk bayrağını taşıyan vatandaşlar meşaleler yaktı. Vatandaşlar meydanlara akın etmeye devam ediyor. 
SULTANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI’DA BULUŞMA YERİNDE
 
Sultangazi Belediye Başkanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı başlatılan "Demokrasi Nöbeti"ni sürdürüyor.
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay yaptığı konuşmada, devletin ve milletin dayanışmasıyla bertaraf edilen 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından vatandaşların seneyi devriyesinde demokrasi nöbetinin devam ettiği belirtildi.
Yurdun her köşesinde ay yıldızlı bayraklarıyla meydanları dolduran ve vatanına sahip çıkan insanların Sultangazi’deki buluşma yeri 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı oldu. Sultangazi halkının dik duruşu, darbe girişimine aman vermemesi, kışlaların önünde halkın kendini siper edişi sağlam duruşu ve milletin desteğiyle işgalden kurtarıldığı anlatıldı.


 
 
" Vatanını korumaya gelen, Türkiye sevdasıyla bu alanları boş bırakmayan bütün kardeşlerimi yürekten selamlıyorum. Milletimiz, Türkiye'nin her yerinde sokaklarda. Başkomutanının peşinde, bu ülkenin geleceğinin darbecilerin eline geçmemesi için çalışan insanlarımızın omuz omuza durmasıyla, Burada bizimle birlikte dik bir duruş sergileyerek vatanımızı korumaya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İstanbul'un her noktasında, ay yıldızlı bayraklarıyla 'bu milleti teslim almayacaksınız' diyen milletimize bir kez daha selam olsun" dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku