• Diğer

Sultangazi

STK’lar İstanbul Büyükşehir Seçimini Sorguluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimi sonrası Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri sosyal medya Facebook üzerinden yayınladığı paylaşımlarla ver yansın ettiler. Yenilginin nedenini direk teşkilata bağlayan STK temsilcileri açtı ağzını yumdu gözünü.

STK’lar İstanbul Büyükşehir Seçimini Sorguluyor

Okunma: 1075

24 Haziran 2019 14:16
-A

+A

Sorgulanması gereken asıl sorunları elinin tersiyle bir kenara iten STK temsilcileri kısa döngülerle seçim sonucuna etki eden unsurları bulma telaşında. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimlerinin tekrarlanmasının ardından Ekrem İmamoğlu nasıl bu kadar ciddi farkla kazandı? Bu sorunun yanıtını taraflar farklı algıladı.  

Bu sorunun yanıtını Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’ndeki teşekkür konuşmasında şöyle izah etti. “ Artık İstanbul’da israf, şatafat, kibir, ötekileştirme, ön yargı dönemi bitmiştir. Kardeşlik, sevgi dönemi başlamıştır” demişti.

 

Sultangazi’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu iddia eden İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu Başkanı Mevlüt Kandemir, sosyal Medya Facebook’tan yaptığı paylaşımda sorunu şöyle dile getirdi. Bir çok kişide Mevlüt Kandemir’i destekleyen yorumlarla kendisine destek sundu.

 


 İstanbul Büyükşehir seçiminin henüz kesinleşmeyen sonuçları gösterdi ki, Ekrem İmamoğlu, 31 Mart Yerel Seçiminde AK Parti’nin kazandığı ve ağırlıklı olarak dindar, muhafazakâr seçmenin yaşadığı Üsküdar, Fatih, Beyoğlu gibi bazı ilçelerde bu kez öne geçti. Sultangazi, Gaziosmanpaşa'da sınırları zorladı.

Sultangazi ve İstanbul’da AK Parti Teşkilatı, Belediye Başkanı, Gençlik kolları, Kadın Kolları, Milletvekilleri, Bakanlar, 81 İlden gelen İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İnanç Önderleri çalışmadık dersek hakaret etmiş oluruz. Gece gündüz bakanların eksik olmadığı Sultangazi’de görülmemiş bir seçim kampanyası yürütüldü. İlçede yayın yapan yerel basın yok sayıldığı için bu çalışmaların çoğu kamuoyuna yansımadı. Eski Köye yeni adet getiren AK Parti yöneticilerinin neden böyle bir çalışma yürüttüğü yerel basınla neden çalışmadığı bilinmiyor. AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Binali Yıldırım ve Seçim Koordinasyon Merkezi mutlaka bu soruya yanıt arayacaktır.  

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim değerlendirmesinde, erken seçimi dillendirmek yapılacak en büyük kötülüktür dese de şu andan itibaren “erken genel seçim” kazanı kaynamaya başlamıştır.

 Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku