Sultangazi

Spiker Işıl Açıkkar İnsanları Etkileme Sanatı ve Hitabet Semineri İle Eğlenceli Dakikalar Yaşattı

Gaziosmanpaşa Belediyesi, TRT Spikeri Işıl Açıkkar'ın katılımlarıyla İnsanları Etkileme Sanatı ve Hitabet konulu bir seminer düzenledi. Seminerde keyifli dakikalar yaşandı.

Spiker Işıl Açıkkar İnsanları Etkileme Sanatı ve Hitabet Semineri İle Eğlenceli Dakikalar Yaşattı

Okunma: 346

6 Aralık 2017 21:14
-A

+A

Gaziosmanpaşa Belediyesi, kültür-sanat etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda istanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü'nün desteğiyle Gaziosmanpaşa Tiyatro Sahnesi'nde Işıl Açıkkar ile İnsanları Etkileme Sanatı ve Hitabet Semineri gerçekleştirildi.

Doğru ve etkili bir sunumun ancak doğru nefes almayla sağlanabileceğine vurgu yapan Açıkkar, solunum sisteminde diyaframın kullanılmasının mutlu ve sağlıklı bir hayat için önemli olduğunu belirtti.

Seminere gelen vatandaşlarla birlikte nefes egzersizleri yapan Açıkkar, hitabetin unsurlarını  madde madde sıraladı: 
"İnsanları etkilemek üslubunuza bağlı. Topluluk önünde konuşurken göz teması kurun, gülümseyerek konuşun, kendinize ait bir tarzınız olsun, uzun cümlelerden kaçının ve yabancı kelimelerden uzaklaşın" 

Gözde Kasacı'nın Benim Adım Çalıkuşu şarkısıyla Gaziosmanpaşalılara nefes egzersizleri de yaptıran Işıl Açıkkar, keyifli anlar yaşattı. Seminer sonunda Işıl Açıkkar'a Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Eroğlu tarafından çiçek takdim edildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku