• Diğer

Sultangazi

Siyer-i Nebi Yarışmasında Başarılı Olan Gençler Ödüllendirildi

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed´in hayatının, ahlakının ve ilminin öğrenciler tarafından öğrenilmesi amacıyla düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması´nda kazananlar, düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Siyer-i Nebi Yarışmasında Başarılı Olan Gençler Ödüllendirildi

Okunma: 509

15 Ocak 2018 21:59
-A

+A

Gaziosmanpaşa Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Gençlik Derneği Gaziosmanpaşa Şubesi işbirliğiyle ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışması´nda kazananlar, düzenlenen törenle ödüllendirildi. Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi´nde gerçekleşen törene Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Berber ve Zekeriya Eroğlu, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut'un yanı sıra yarışmaya katılan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başlayan tören Hz. Muhammed´in insanlık için örnek olan yaşam biçiminin anlatılmasıyla devam etti. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed´in hayatının, ahlakının ve ilminin öğrenciler tarafından benimsenmesi amacıyla gerçekleşen yarışmada ortaokul kız ve erkek ile lise kız ve erkek kategorilerinde öğrencilere ödülleri verildi.

Yarışmada 4 kategorinin her birinde ilk 10´a girmeyi başaran öğrencilere gram altın verilirken ilk 20´ye giren öğrencilere plaket takdim edildi.

''RESULULLAH'IN 'GÖRMEK İSTEDİĞİM' DEDİĞİ O ÜMMETTEN OLURUZ İNŞALLAH'' 
Öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren Hz. Muhammed ile ilgili doğru bilgiler edinmesi gerektiğini ifade eden Gaziosmanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Eroğlu, 'Her şeyimizi feda edeceğimiz Peygamberimizin hayatını, gençlerimiz hem öğrenerek hem de öğreterek inşallah bir sonraki kuşaklara taşıyacaklarına inanıyorum. Bugün belki onunla beraber aynı çağı yaşamıyor olabiliriz ama inanıyorum ki onun mücadelesini, aynı yerden bakarak, çağımıza taşıyarak Resulullah´ın görmek istediğim dediği o ümmetten oluruz İnşallah' dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1