Sultangazi

Sinoplular Aşure Programında Buluştu

Sinop Dernekleri Federasyonu 3. Bölge Sultangazi dernekleri tarafından Sultançiftliği Merkez Cami önünde düzenlenen Aşure günü organizasyonuna ilgi oldukça yoğun oldu. Cuma Namazı çıkışı vatandaşlara ve yakında bulunan okul öğrencilerine Aşure ikramında bulunuldu.

 Sinoplular Aşure Programında Buluştu

Okunma: 488

13 Ekim 2017 22:55
-A

+A

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Sultançiftliği Merkez Cami kıldığı Cuma namazının ardından Sultangazi Sinoplu köy dernekleri tarafından cami önünde kurulan stantta vatandaşlara aşure dağıttı. Cuma namazı çıkışında cami önünde kurulan aşure standına giden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar ve SİNDEF 3. Bölge Başkan Yardımcısı Recep Türkeri Cuma namazından çıkan cemaate aşure dağıttı.
Programa Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sindef Genel Başkanı Ergin Kırmızıgül,Sindef 3.Bölge Başkanı Yaşar Atbakıcı, Belediye Meclis Üyesi Ertan Açıkgöz  katıldı.
SİNDEF 3. Bölge Başkan Yardımcısı Recep Türkeri; “Hicri yılımızın başlangıcı olan Muharrem ayındaki aşure günümüzü kutluyoruz. Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve hürmetle anıyor, bu ay yapacağımız tüm duaların İslam coğrafyasına barış ve huzur getirmesini diliyorum.” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku