• Diğer

Sultangazi

Şenkayalılar “Askıda Ekmek” Projesine Tam Destek Verdi

İstanbul Avrupa Yakası Şenkaya ve Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Osman Şeker, Askıda ekmek projesine tam destek verdiklerini açıkladı.

Şenkayalılar “Askıda Ekmek” Projesine Tam Destek Verdi

Okunma: 689

27 Temmuz 2018 23:56
-A

+A

Ekmek fiyatlarına gelen zamma MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “ İnsani ve vicdani boyutta değil” diyerek tepki gösterdiği zamlardan dolayı “ Askıda ekmek “ projesi başlatacağını duyurmuştu.


 
“ Askıda ekmek “ kampanyası üzerine harekete geçen İstanbul Avrupa Yakası Şenkaya ve Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Osman Şeker, dernek üyelerimizden her fert kendisine yakın ekmek fırınına gitmeli. Eğer evine 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncıyla paylaşmalı. Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde 'Bana askıdan bir ekmek verebilir misin?' diyebilmeli. Böylelikle kültürümüzün dayanışma ve yardımlaşma dinamikleri harekete geçirilebilmeli. Unutmayalım ki inancımız 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir.' esasına dayanmaktadır" dedi.Osman Şeker’in açıklamasının ardından harekete geçen İstanbul Avrupa Yakası Şenkaya ve Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği üyeleri beş ayrı noktada bulunan  fırından ekmek alarak kampanyaya başladı. Dernek üyeleri “Sayın Dernek Başkanımızın başlatmış olduğu ‘askıda ekmek projesi’  kapsamında bugün bu fırınlarımızda yüzlerce ekmeği ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alması için askıya asıyoruz” dedi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1