• Diğer

Sultangazi

Şehit Yakınları ve Gaziler Boğaz´da Moral Depoladı

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile birlikte şehit aileleri ve gazilere moral vermek amacıyla Boğaz turu düzenledi. Gezide davetlilere eşlik eden Başkan Usta, “Şehit aileleri ve gazilerimizin yanında olmak bizim görevimiz” dedi.

Şehit Yakınları ve Gaziler Boğaz´da Moral Depoladı

Okunma: 357

26 Şubat 2018 20:05
-A

+A

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Üsküdar Belediyesi’nin de katkılarıyla şehit aileleri ve gazilere moral vermek amacıyla Boğaz turu düzenledi. Geziye, şehit aileleri, Kore, Kıbrıs, 15 Temmuz gazilerinin yanı sıra Afrin´de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı´nda gazi olan Şahin Yıldız da katıldı. Beşiktaş İskelesi´nden kalkan vapurda ailelere Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selim Çelenk eşlik etti. Şehit aileleri ve gaziler yemeklerini yerken İstanbul Boğazı´nı seyrederek manzaranın tadını çıkardı. Gezide İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selim Çelenk tarafından Kuran-ı Kerim okunarak şehitler için dualar edildi.

“BU GEZİLERİ TEKRAR ETMEK BİZİM GÖREVİMİZ”

Boğaz turunda gaziler ve şehit aileleriyle bir arada olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Gaziosmanpaşa´da yaşayan gazi ve şehit ailelerimizle birlikte bir aradayız. Ama esas Üsküdar Belediyemize de teşekkür ediyoruz. Bu gemi seyahatini onlar sundular. Hep birlikte, burada gazi kardeşlerimizle, büyüklerimizle, şehitlerimizin aileleriyle, çocuklarıyla birlikte bir Boğaz seyahati yapıyoruz. Bunun aslında bir ihtiyaç olduğunu bugün burada gördük. Birçok büyüğümüz, kardeşimiz, ailemiz, çocuğumuz böyle bir Boğaz gezisini şu ana kadar gerçekleştirmemiş. En duygusal yanını bugün gördük burada. İnşallah bunun bir ihtiyaç olduğunu düşünerek bundan sonra da tekrar etmek bizim de görevimiz olsun” ifadelerini kullandı.

“VATANIMIZI CANIMIZDAN AZİZ BİLİP O ŞEREFLİ ÜNİFORMAYI GİYİYORUZ”

Afrin´deki patlamada gazi olan Şahin Yıldız, “ Biz oraya gitmeden önce geri dönmeyi de düşünmüyorduk, beklemesinler diyorduk. Biz de silah arkadaşlarımız da yani bir insan kendiyle ne kadar gurur duyabilirse o kadar gurur duyduk. Sonuçta milletimize deseler ki 'hep beraber gidiyoruz' herkes gelir. Bunu çok çok iyi biliyoruz. Bu mesleğe girerken doktorlar, polisler, askerler gibi fark etmiyor. Bu meslek dallarında hepimiz yemin ederek yola çıkıyoruz. Vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı canımızdan aziz bilip de o şerefli üniformayı giyiyoruz, şehit üniforması giyiyoruz. Kendimizle gurur duyuyoruz” dedi.

“TÜRKİYE´NİN HER YERİNDE GÖREV YAPMAK BİZİM İŞİMİZ”

Askerliğin gurur verici olduğunu ve özlemin bu gururun yanında hiçbir şey olduğunu ifade eden Afrin Gazisi Yıldız, “Sonuçta Hakkari, Şırnak, Van, Hatay da bizim. Türkiye´nin her yerinde görev yapmak bizim işimiz. Bunun bilinci altında olmak gerekiyor. Sonuçta milletini, vatanını, herkesi, insanları seven her vatandaşımız ister ki; benim oğlum asker olsun, benim oğlum polis olsun, benim oğlum devlet memuru olsun. Vatanına, milletine bağlı saygın bir şekilde iyi bir insan olsun” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1