Sultangazi

Şehit Kadir Yıldız, Otobüs Terminali Törenle Açıldı

Çatalzeytin Belediyesinin Atatürk Bulvarı üzerinde yaptığı ve ihale sonucu 900 Bin TL’ye mal olan Şehit Kadir Yıldız, şehirlerarası otobüs terminali hizmete girdi. Kardeş İlçe Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın da hazır bulunduğu açılış görülmeye değerdi.

Şehit Kadir Yıldız, Otobüs Terminali Törenle Açıldı

Okunma: 1015

23 Temmuz 2017 16:29
-A

+A

Kastamonu’nun bulunan ilçeleri arasında en modern otogarlarından biri olarak gösterilen Çatalzeytin, otobüs terminali, ilçeler arasında en büyük terminal olma özelliği taşıyor. Şehirlerarası ve ilçeler arası otobüs ve minibüslere ev sahipliği yapacak otogarın dış cephesi ve ince işi Sultangazi Belediyesi tarafından yapıldı.  
TEKNOLOJİK YENİLİKLERLE DONATTIK 

Ülke standartlarına uygun olarak inşa edilen Şehit Kadir Yıldız, şehirlerarası ve ilçeler arası otobüs terminalinin teknolojik yeniliklerle donatıldığını belirten Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa İhsan Oğuz, bu otogarın Çatalzeytin’in vitrini olacağını kaydetti. Terminalde yolcuların huzur ve refahının ön planda olduğunu ifade eden Oğuz, en iyi şekilde işletebilmek için gereken her şeyi yapacaklarını kaydetti.
 

Bu otogar sadece şehirlerarası otogar değil. Burası şehirlerarası ve aynı zamanda ilçelere gidecek minibüs ve otobüs terminalidir. Yani burda iki tane otogar var, şehirlerarası ve ilçe otogarıdır" dedi. Başkan Oğuz, otogarın resmi açılışının Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Milletvekillerimiz, İl Vali Yardımcımız, ilçe Başkanlarımız, muhtarlarımız ve halkımızla birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi. 


 
 AÇILIŞA ŞU İSİMLER KATILDI 
 
Şehit Kadir Yıldız Şehirlerarası Otogar açılışına Ak Parti Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelim, Murat Demir, Ak Parti Kastamonu İl Başkanı Halil Uluay, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, Devrekâni Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu, Sinop Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek, Çatalzeytin Kaymakamı Bülent Şimşek, Emniyet Amiri Erdal Çaylı, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Yılmaz, Ak Parti Çatalzeytin İlçe Başkanı Sinan Karadağ ve çok sayıda davetli katıldı.    
 
Şimdiye kadar birçok Belediye ile kardeş Belediye olduklarını ifade eden Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz “Bu Belediyeler, Çatalzeytin’e üvey kardeş muamelesi yaptılar. Bizlere destek olmadılar! Sayın Başkanım Cahit ALTUNAY ise güler yüzü ile yardımseverliği ile bize hep öz kardeşi gibi kucak açtı ”dedi.


 
BU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK İÇİN KOLLARI SIVADIK

Önce arazinin temin edilmesi gerekiyordu. Binanın olduğu bölümün arazisini satın aldık. Bina önündeki arazinin ise hissedarı oldukça çoktu. Bunun da bir kısmını, trampa 1 yaparak hallettik ve yine ufak tefek pürüzleri de hallederek, otogar projesinin arazi temini tamamlanmış oldu. Arazi temini sağlandı, fakat asıl güç kısım bu değildi.
Otogar projesi aynı zamanda, iyi bir bütçe gerektiriyordu. Belediyemizin bütçesi 2.500 milyon TL hesap edersek, binanın maliyeti 900 bin TL' idi. Bu bütçe ile otogarın yapılması mümkün değildi! İlk önce, binanın kaba inşaatını yapalım dedik. Borçlansak’ta sevgili hemşerilerim, binanın kaba inşaatını bitirdik. Ardından belediye elemanlarımızla sıvasını, mermerini, Kapılarını, mantolamasını yaptık. Böylelikle binanın iç kısmını hallettik; ama asıl iş, binanın ön cephesini yapabilmekti. 
SULTANGAZİ BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN CAHİT ALTUNAY YETİŞTİ

Kul sıkışmayınca Hızır yetişmezmiş" derler ya kardeşlerim. Biz ne yapsak diye düşünürken, Hızır gibi "Sultangazi Belediye Başkanımız Sayın Cahit ALTU NAY" imdadımıza yetişti. Otogarın dış cephesini yaptırarak, Otogar inşaatımızın tamamlanmasını sağladı. Ve Çatalzeytin’imize yeni bir hizmet kazandırdı.
Sultangazi Belediyesi'nin ilk kardeş belediyesi, Çatalzeytin Belediyesidir. Belediyemize yaptığı ilk ağabeylik değildir bu! Değerli Belediye Başkanım, ağabeyim "köy pazarının üzerinin kapatılması" projesini de, ilçemize kazandırmıştır. Vatandaşımızın, yağışlı günlerdeki alışveriş-problemini çözmüştür. Huzurunuz da kendisine teşekkür ediyorum.ALTUNAY BİZE HEP ÖZ KARDEŞİ GİBİ KUCAK AÇTI

Sevgili hemşerilerim , Belediyemizin önceden de, başka kardeş belediyeleri vardı!. Fakat bu belediyeler, Çatalzeytin’e üvey kardeş muamelesi yaptılar. Bizlere destek olmadılar! sayın Başkanım Cahit ALTUNAY ise güler yüzü ile , yardımseverliği ile bize hep öz kardeşi gibi kucak açtı!. Ben bu vesile ile Çatalzeytin halkı adına kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendisinden Allah razı olsun.ŞEHİT KADİR YILDIZ İSMİNİ VERDİK

Değerli hemşerilerim, Türkiye’miz büyümekte ye gelişmektedir. Son 15 yılda adeta bir sıçrama yaşamıştır. İstikrarımızı engellemek isteyen hainler, planlarını bu süreçte ard arda sıraladılar. FETO, PKK bu planlardan sadece bir kaçıydı. Bu yapılanmalar, yıllardır haince eylemler yaptılar, masum canlarımızı aldılar. Biz ise Türkiye olarak, bu hainlerle mücadelemize daima devam ettik. İlçemizden vatani görevini yapmak üzere, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine 15 km mesafede bulunan, Gök çayır mahallesinde sınırda nöbet tutan, Çatalzeytin’li Şehit Onbaşı Kadir YILDIZ, şehit edilerek ölümlerin en güzeline kavuşmuştur. Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. İlçemiz de hizmete sunulan otogarın adını Şehidimizin adını vererek, onun ismini yaşatmak istedik. İnşallah, Şehidimiz Kadir Yıldız’ı bu vesile İle Çatalzeytin halkı hep hatırlayacaktır.HİZMETTE SINIR TANIMIYORUZ

Hizmete açtığımız Otogarımız ayni zamanda, seyahat etmek isteyen vatandaşlımızın, kötü hava koşullananda otobüslerini bekleyecekleri, güzel bir mekândır. Otogarın içinde yazıhaneler, kafe- restoran, bay - bayan wc ler, bay -bayan mescidi bulunmaktır.
Bu hizmetin yapımında bizlere destek veren Sultangazi Belediye Başkanımız Sayın Cahit ALTUNAY a sonsuz teşekkür ederim. Uzaktan yakından gelerek bizleri mutlu eden değerli misafirlerimize teşekkür eder, Bu hizmetin Çatalzeytin’imize hayırlı uğurlu olmasını diler, Sevgi ye Saygılarımı sunarım.


 
ALTUNAY BİZİ BÖLEMİYECEKLER
 
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay; “Çok değerli milletvekillerim, sayın vali yardımcım, değerli kaymakamımız, kıymetli belediye başkanları, siyasi partilerimizin çok değerli temsilcileri, şehidimizin çok değerli yakınları, değerli hemşerilerim. Hepinizi en içten duyularla selamlıyorum. Şehit Kadir Yıldız otogarımızın açılışında sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Çatalzeytin ilk kardeş belediye olduğumuz ilk belediyedir. Çatalzeytin’de yapılan her hizmet Musa Başkan kadar bizleri de çok heyecanlandırıyor. Çatalzeytin belediyesini kısıtlı imkânları olduğunu biliyorum. Böyle yerlerde hizmet etmek çok kolay olmuyor. Böyle güzel bir tesis Çatalzeytin için çok kıymetli bir tesistir. Bizler her yaptığımız projede her yaptığımız açılışta biliyor ve inanıyoruz ki o ilçenin umutlarını çoğaltıyor. Geleceğini konuşuyoruz çocuklarımıza daha iyi aşılama fırsatı buluyoruz. Bizim büyük hedeflerimiz var. Ulvi gayelerimiz var bunlara ulaşmanın bir tek yolu var. Asla ve asla bölünmemek. Kardeşliğimize hedef alan bütün sistemleri bertaraf etmek. Onlar istediği kadar mezhep çatışmalarıyla bizlerle uğraşsınlar. İstedikleri kadar kimlik ayrımı yapmaya çalışsınlar. Bu Millet bir daha bunlara geçit vermeyecektir.15 Temmuz akşamı bizleri bölmek istediler. ,Suriye, ırak gibi savaşa sokmak istediler. İç savaş yapmak istediler ama başaramadılar. Bizi bir yumruk bir yürek yapmayı başardılar. Allah’ın izniyle bundan sonra bu bayrağın altında tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak anlayışından sapmadan ülkemizi çok daha ulvi hedeflere taşıyacağız diyorum. Bu otogarın yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanım ve ekibine ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlı etsin güle güle kullanın. Saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku