• Diğer

Sultangazi

Samsunlular İftar ve Dernek Açılışında Bir Araya Geldi

Sultangazi’de faaliyet gösteren Samsunlular Derneği, Sultangazi Belediyesinin organize ettiği iftar yemeğinde buluştu. Davetlilere AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Şirin Ünal ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da eşlik etti.

 Samsunlular İftar ve Dernek Açılışında Bir Araya Geldi

Okunma: 402

28 Mayıs 2018 00:32
-A

+A

Yöreden yöreye gönül köprülerinin kurulduğu iftar buluşmaları kapsamında Sultangazi’de yaşayan Samsunlular iftar sofrasında buluştu. Kudüs temalı etkinlik alanında gerçekleştirilen iftar yemeğine AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Şirin Ünal ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Ramazan Akçay'ın yanı sıra ilçede faaliyet gösteren Samsunlular dernek başkanları, dernek üyeleri, Sultangazi’de yaşayan Samsunlular ve aileleri katıldı.  
 


Kuran-ı Kerim Tilaveti’nin ardından eller duaya açılarak hep bir ağızdan dualar edildi. Manevi atmosferde ve sıcak bir ortamda gerçekleşen iftar yemeği öncesi konuşan Milletvekili Ünal ve Başkan Altunay, davetlilerin Ramazan’ını kutlayarak aynı sofrada iftar yapmanın önemine vurgu yaptı. Ramazan ayı dolayısıyla ilçede dayanışma ve yardımlaşma kültürünü daha da güçlendirmeyi amaçlayan Sultangazi Belediyesi, İstanbul’da Anadolu kültürünü yaşatan hemşeri iftar buluşmalarının diğer illerle devam edeceğini duyurdu.
İftar Programının ardından yeni yerine taşınan ve modren bir görünüme kavuşan Sultangazi Samsunlular Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği havai fişekler eşliğinde açılışı gerçekleşti. Dualarla açılan dernek açılışında Milletvekili Ünal ve Başkan Altunay, yeni yerin hayırlara vesile olması temennisini dile getirdi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1