Sultangazi

Şair Abay Konanbay Okul Müdürü bin kişiye aşure dağıttı

Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Boyraz, aşure günü nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karakaş, Şube Müdürleri, Halk Eğitim Müdürü ve diğer okul müdürlerin katıldığı organizasyonda toplam bin kişiye aşure dağıttı…

Şair Abay Konanbay Okul Müdürü bin kişiye aşure dağıttı

Okunma: 1039

5 Ekim 2017 00:02
-A

+A

Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Boyraz’ın önderliğinde gerçekleşen ve isteğe göre ılık veya soğuk olarak öğrencilere, öğretmenlere, velilere ve protokole ikram edilen aşurelerden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.


 
Öğrencilere kendi elleriyle aşure dağıtan Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karadaş,  Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Boyraz ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu vurgulayarak, ‘aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir. Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi bahçesinde  bin kişiye aşure ikram ederek, paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istiyoruz, dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku