• Diğer

Sultangazi

Şah Hatayı Cemevi Hacı Bektaş-ı Veli’yi Ziyaret Etti

Merkezi Sultangazi 50. Yıl Mahallesinde bulunan Şah Hatayı Cemevi kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği Hacı Bektaş-ı Veli ziyaretlerini, bu yılda Alevi canların katıldığı 45 kişilik bir kafileyle gerçekleştirdi.

Şah Hatayı Cemevi Hacı Bektaş-ı Veli’yi Ziyaret Etti

Okunma: 2353

15 Temmuz 2019 06:56
-A

+A

Şah Hatayı Cemevi, her yıl olduğu gibi bu yıl da canların katılımıyla Hacı Bektaşi Veli ziyaretlerini büyük bir olgunlukla tamamladı. Ziyarette Alevi canlar, Nevşehir’in Hacı Bektaş ilçesinde yer alan Hacı Bektaşi Veli Türbesi’ni ziyaret ederek kurbanlarını kesti.


 
Kurbanlar Kesildi, dualar Edildi
 
Hacı Bektaşi Veli’yi anma etkinliğine katılan Şah Hatayı Cemevi üyeleri ilk önce türbe ziyaretini gerçekleştirdi. Sultangazi Şah Hatayı Cemevi Derneği’nden bir otobüsle Nevşehir’in Hacı Bektaş İlçesi’ne giden canlar Ayşe Ana tesislerinde bir gece konakladı. Şah Hatayı Cemevi Başkanı Turan Güner’in koordinatörlüğünde gerçekleşen ziyarette canlar kurbanlar keserek, dualar etti.


 
Şah Hatayı Cemevi’nden Ziyaretler
 
Şah Hatayı Cemevi kafilesi Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi’ne geçti. Türbede yer alan müzeyi ziyaret eden canlar, Balım Sultan Türbesi ve çevresinde bulunan yatırlardaki Horasan erenlerine de dualar etti. Aynı bölgede bulunan ve çeşitli söylentilerle dilden dile gelen delikli taştan geçmeye çalıştı. Aşık Mahsuni Şerif’in de kabrini ziyaret eden canlar daha sonra Hacı Bektaş-ın kerametleri arasında yer aldığı söylenen beş taşları ziyaret etti. Burada bir açıklama yapan Cemevi dedesi beş taşların neden ziyaret edilmesi gerektiğini anlattı.


 
Güner, Dualarınız Kabul Olsun  
 
Hacı Bektaş’tan ayrılmadan önce, Şah Hatayı Cemevi dedeleri canların kurbanlarının kabul olması ve katkılarından dolayı Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahan Dursun ve otobüs şoförleri için dua etti. Şah Hatayı Cemevi Başkanı Turan Güner’de ziyarette katılan dedelere, araç sürücülerine ve canlara teşekkür ederek dualarının kabul olması temennisinde bulundu.  

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku