• Diğer

Sultangazi

Rumeli Balkan Türkleri İftarda Bir Araya Geldi

Sultangazi Belediyesi Ramazan etkinlik alanında düzenlenen iftar programında Rumeli Balkan Türkleri Kudüs manevi atmosferinde oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı.

Rumeli Balkan Türkleri İftarda Bir Araya Geldi

Okunma: 324

21 Mayıs 2018 12:39
-A

+A

Sultangazi Belediyesi her yıl on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle birlikte her gün farklı bir il derneğini iftar sofrasında buluşturuyor. Ramazan’ın 5’inci günde Rumeli Balkan Türklerini ağırladı. Kudüs temalı etkinlik alanındaki iftar programına Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Sevgili eşi İlknur Altunay, Sivil kuruluş temsilcileri, başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte dualar ederek iftarlarını açtı.


 
Hayrettin Gürses, Kardeşliğimiz Daim Olsun
 
İftar programında kısa bir konuşma yapan Sultangazi Rumeli Balkan Türkleri Dernek Başkanı Hayrettin Gürses, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. “Bizleri bir araya getirmeye vesile olan, bu muhteşem atmosferde oruçlarımızı açmaya davet eden Belediye Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. Ramazan bolluktur, Ramazan berekettir, Allah bolluğumuzu ve bereketimizi artırsın, bugün bu iftar sofralarına gelerek bizleri onurlandıran tüm dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi.


 
Altunay, Ramazan Bizleri Buluşturuyor
 
Bundan aylar öncesi ekip arkadaşlarımla yaptığımız istişarede nasıl bir konsepte mübarek Ramazan ayına merhaba diyelim dedik. Hemen belediyemizin yanı başında Kudüs temalı bu muhteşem atmosferi oluşturduk. Her gün farklı bir ilin derneğiyle bu sofralarda iftarlarımızı açıyoruz. Herkese açık sofralarımız Atatürk Bulvarı üzerinde ramazan etkinlik alanımızda devam ediyor. Her gün binlerce vatandaş bu sofralarda orucunu açıyor. Ayrıca 15 mahallemizin muhtelif yerlerinde çorba çeşmelerimiz iftara yetişemeyen vatandaşlara hizmet veriyor. Ramazan bizi buluşturuyor, Ramazan kardeşliğimizi pekiştiriyor. Ramazan gelecekle ilgili planlarımızı yapma fırsatı veriyor. Bugün İslam ülkelerinde yaşanan acı olaylar gerçekten kan ve gözyaşı bu sofralarda yemeklerimizi yerken, suyumuzu yudumlarken boğazımıza düğümleniyor. Allah'ım onları da tez zamanda bu huzura bu berekete kavuştursun diyorum" diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1