• Diğer

Sultangazi

ROCCA İSTANBUL’UN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Caddesi üzerinde Sultangazili İşadamı Bayram Aslan’ın sahibi olduğu ROCCA İSTANBUL’un açılışı yapıldı. Açılış görkemliydi. Temiz, ferah, personeli güler yüzlü, ailelerinde gönül rahatlığı ile gidebileceği bir kafeterya dahası restoran hizmeti de verecek bir mekan.

 ROCCA İSTANBUL’UN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Okunma: 1021

16 Ekim 2017 17:49
-A

+A

Açılışa vatandaşların ilgisi yoğundu. Önemli konukları da vardı üstelik ; Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, CHP İlçe Başkanı Mustafa Tiryakioğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ve CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin açılışa katılan isimlerden bazılarıydı.

 

İlçe Protokolü objektiflere gülümseyerek ellerinde ki makasları ile kurdeleyi kesti. İyi bir şey yaptılar. İzni ruhsatı olan bir işletmeyi hizmete törenle açtılar. İlçenin protokol mensupları yeni açılan bir işletmeye güç vermek için bir araya geldiler. Belediye Başkanı Cahit Altunay iyi dileklerini de sundu. Pek başarılıydı bu sunumu sırasında. Caddeden geçen onlarca vatandaş meraktan olsa da durup konuşmayı dinledi.

 

Kurdele kesimi ile Sultangazi’ye bir kafeterya daha açılmış oldu. Bahsettiğimiz Cadde için 53. sokaktan Malkoçoğlu Mahallesine kadar tek kafeterya ROCCA İSTANBUL oldu. Bu anlamda Sultangazili İşadamı Bayram Beyi kutluyorum ilçeye mahalleye ihtiyacı olan bir işletmeyi kazandırmış oldu. Tebrik ediyorum.
Buraya kadar her şey normal. Güzel bir işletme ve güzel bir hizmet aslında ilçe için

 

 

Kurdele kesimi öncesi konuşma yapan CHP’li Tekin : “ Eskiden bir furya vardı. Her yere kebapçı açılıyordu. Bunun olmaması gerekir. Avrupa’da herhangi bir caddede 5 mağaza var ise 6.’sını açamıyorsunuz. 4 Kafeterya var ise 5.’sini açamıyorsunuz. Böyle bir durumda esnaf sıkıntı da kalıyor. İnşallah sevgili Bayram Kardeşimiz böyle bir sıkıntı da kalmaz. Hayırlı Uğurlu Olsun. Önümüzde ki günlerde 2. şubenizi başka bir cadde de açarsanız daha güzel olur. Bu cadde de olmasın ama. Başkanımıza da bu vesile ile söylemiş olalım.” dedi.
Evet Sayın Tekin’in dedikleri Sultangazi için doğru

 

 

Söz gelimi Atatürk Bulvarı üzerinde peş peşe tespih gibi kafeteryalar açıldı. Cadde üzerinde tam 17 kafeterya veya restoran hizmet veriyor. Herkesin hayali cadde üzerinde bir kafeterya sahibi olmak oldu. Hatta bulvarda bir kafeterya devir işlemleri sırasında mermilerinde hedefi oldu önceki ay. Yani işe silahlar karıştı. Şimdi bu kafeterya el değiştir ve tadilatı sürüyor. Bu işletmelerin çoğu son 1 yıl içerisinde açıldı. İşletme sahipleri kolay para kazanma uğruna ard arda kontrolsüzce kafeterya açıyor.

 

İlçenin büyümesi gelişmesi için elbette işletmeler açılmalı. Bunun yanı sıra NEVA AVM’de de 10’a yakın kafeterya bulunuyor ve bu mekanlar deyim yerinde ise sinek avlıyor.

Kıymetli Sultangazililer Sayın Tekin’in dediği gibi bir cadde üzerinde bu kadar fazla kafeteryayı kar amacıyla kurmak yanlış. Sultangazi’nin genç nufusu da olsa, nargile tutkunları da olsa artık yeter. Her parası olan üç beş masa sandalye alarak kafeterya açmamalı artık. Belediye Yetkilileri de buna müsaade etmemelidir.

 

 

Geçtiğimiz aylarda iskanı, ruhsatı, izni olmayan birçok kafeterya mühürlendi. Sonra müracaatlarında ki eksikler giderilmek üzere izinler verildi. Çok değil belki 2 saat sonra mühürler söküldü ve işletmeler halen faaliyette.

 

 

Sultangazi ROCCA İSTANBUL ile kafeterya ihtiyacını doldurdu düşüncesindeyim. Mevcut işletme sahipleri de bu görüşlerime katılacaktır eminim. 

Sultangazi Kafeterya’ya Doydu !.. Serbest piyasada rekabet olacak elbette ama bir düzen gerekli bu konuda.

 

İşletme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans Eğitimi de yaptığım için en basit ifade ile söyleyecek olur isem bir ekmeği böle bölü minimum seviyeye indirdiniz. Artık bu pastadan pay düşmez yeni işletmelere. Komşunuzun ekmeği ile oynadığınızın farkında mısınız ? Bir işletme iyi iş yapıyor diye siz de yapacağınız anlamına gelmez ? Ne kadar modern masa sandalyeye sahip olur iseniz olur hizmetin kalitesi de önemlidir daha önemlisi ise hedef kitledir. Bunları iyi hesap edin.

 

İşin bir de etik boyutu var elbette. Bunun dışında müşterilerinizin güvenliği de size emanet. Hele ki söz konusu Gençler ise bir kat daha hassasiyet istiyor işletmecilik. Kar ana hedef olmakla birlikte işin sosyal sorumluluğunu da güvenliğini de unutmamak gerekli.

 

Eklemek gerekirse Sultangazi Emniyet Müdürlüğü ve Sultangazi Zabıtası görevlerini yerine getiriyor. Denetimlerini aralıksız yapıyor. Ümit ederim kanuna kurala uymayan işletmeler üzerinde daha çok duracaklardır.

 

Bizden söylemesi, yeni bir kafeterya açmak isteyen kişiler zarar edip 3-5 ay sonra iflas vermeyi göze alıyor ise buyursun Sultangazi’de kafeterya açsın.

 

Buna derler Kafeterya Enflasyonu !.. Bu duruma derler Gerçek İşletmecilerin Emeklerinin Çalışması !..

 

 

Bu kadar sözden sonra Reklam da yapmış olayım :  Sultangazi’nin yeni ve nezih mekanı müşterilerini bekliyor. Ben de fırsat buldukça gidip müşteri olarak işletmede vakit geçireceğim. Unutmadan Rocca İstanbul, Eski Edirne Asfaltı No. 697 adresinde hizmet veriyor.

Haber: Engin Belli 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1