• Diğer

Sultangazi

Rizeliler Sultangazi’de İftar Sofrasında Buluştu

Sultangazi Belediyesi Ramazan ayı vesilesiyle binlerce hemşeri derneğini iftar sofrasında buluşturmaya devam ediyor. Sultangazi Belediyesi Ramazan etkinlik alanında Rizeliler Kudüs Manevi atmosferinde oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı.

 Rizeliler Sultangazi’de İftar Sofrasında Buluştu

Okunma: 890

6 Haziran 2018 00:46
-A

+A

Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir ilin hemşerilerini iftar sofralarında ağırlayan Sultangazi Belediyesi, bu kez Ramazan Etkinlik alanında Rizelilerle bir araya geldi. İftar programına AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayları Haydar Ali Yıldız, Abdullah Güler, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, Sultangazi  Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Rizeliler Dernek Başkanı Hasan Başça, dernek yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Rizeli katıldı. Program, Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ezanın okumasıyla devam etti.Açılış konuşmasını gerçekleştiren Sultangazi Rizeliler Dernek Başkanı Hasan Başça, “Bizleri bir araya getiren rabbime şükürler olsun. Cenab-ı Allah, ramazanın bereketinden, feyzinden en iyi şekilde istifade etmeyi nasip etsin. Yaklaşan Kadir gecenizi ve bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Böyle güzel programlar tertipleyerek, bu imkânları bize hazırlayan çok değerli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahan Dursun, kısa bir konuşma yaparak, “Başı rahmet ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan, Ramazan ayının tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Böylesine güzel bir akşamda iftar sofraları hazırlayarak bizleri bir araya getiren Sayın Sultangazi Belediye Başkanımıza ve Rizeliler Derneğimize teşekkür ediyorum” dedi.
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “ Sultangazi Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz ve ilçemizdeki il dernekleriyle birlikte organize ettiğimiz bu güzel ramazan sofralarında bir araya gelmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Bunun yanı sıra ilçemizin Atatürk Bulvarı Üzerinde bulunan İftar çadırımızda her akşam binlerce vatandaşımıza iftar veriyoruz. İlçemizin dört bir tarafında çorba çeşmeleri kurarak çorba, ekmek ve su dağıtımı yapıyoruz. Sokak iftarları düzenleyerek, sofralarımızı paylaşıyoruz. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan etkinlik alanımızda stantlarımızda, vatandaşlarımızı ağırlıyoruz. Ramazanı, ruhuna uygun bir şekilde yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyoruz” dedi. Bu akşamki konuğumuz Rize Derneğimize  teşekkür ediyorum. Nice ramazanlara kavuşmak dileğiyle. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.


İftar programında konuşan AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayları Abdullah Güler ve Haydar Ali Yıldız, “Bu güzel organizasyon için Değerli Belediye Başkanımız Cahit Altunay’a Rizeliler derneğimize teşekkür ediyorum” dediler.  Yıldız ve Güller, “Yaklaşan Kadir gecenizi ve Ramazan bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum” dedi.


 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1