Sultangazi

Ramazan’ın Bereketini Birlikte Paylaşıyoruz

Sultangazi Belediyesi Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı. Sultangazi Belediyesi Ramazan ayında düzenleyeceği bir dizi etkinlikle vatandaşları Ramazan coşkusuna ortak edecek.

Ramazan’ın Bereketini Birlikte Paylaşıyoruz

Okunma: 409

27 Mayıs 2017 11:25
-A

+A

Manevi duyguların doruğa ulaştığı Ramazan ayında Kuran-ı Kerim Tilaveti başta gelmek üzere Türk Tasavvuf Musikisi konserlerinden, sema gösterileri ve geleneksel tiyatrolara kadar birçok etkinlik yapılacak.
 
Sultangazi Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazanda vatandaşlara sunacağı bir dizi etkinlik için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ramazan ayı boyunca Sultangazi Atatürk Bulvarı üzerinde iki ayrı noktada kurduğu dev çadırlarda yapılacak etkinlikler arasında Türk Tasavvuf Musikisi konserleri, sema gösterileri ve geleneksel tiyatrolar, şiir dinletileri, söyleşiler ve daha birçok program yer alıyor. Manevi duyguların doruğa ulaştığı Ramazan ayında Kuran’ı Kerim Tilaveti de yapılarak vatandaşların huzur ve bereket ayının coşkusuna katılması sağlanacak. Siyer Gecelerinde Peygamber Efendimizin hayatının anlatılacağı sohbetlerin de yer alacağı programlar, Ramazan Bayramı’nda önemli sanatçıların konserleriyle son bulacak.
 
Ramazan boyunca hayırsever vatandaşların da katkılarıyla Atatür Bulvarı üzerinde kurulan “İftar Çadırı”nda her gün bin kişiye iftar yemeği verilecek. Ayrıca sekiz ayrı noktaya kurulacak “Çorba Çeşmesi” ile de her gün 4 bin 500 kişiye sıcak çorba, ekmek ve su temini sağlanacak. İhtiyaç sahibi 8 bin aileye yapılan gıda yardımları da Ramazan ayı boyunca artarak sürdürülecek.
 
Belediye Kompleksine yakın olan alanda kurulan dev çadırda yöre dernekleri, yöresel yemekleriyle iftar sofralarını şenlendirecek. Bu alanda kurulan dev Otağı Çadırında hoş sohbetler edilecek, sıcak kahveler çaylar yudumlanacak.
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ramazan ayının, kendi içimizdeki cevherin, kendi gücümüzün, kendi zenginliklerimizin farkına varmak için en güzel vesile olduğunu söyledi.  “Hepimiz biliyoruz ki Ramazan infak ayıdır, Ramazan yardımlaşma ayıdır, dayanışma ayıdır” diye konuşan Altunay şu açıklamalarda bulundu:
 “ Yüzyıllardan beri Atalarımızdan devraldığımız  ‘yardımlaşma’ geleneğimiz, tüm dünyada eşine az rastlanabilecek bir erdem. Bu medeniyetin husule getirdiği toplum, rahmetin ve şefkatin, damar damar en uç noktaları sardığı ve muhabbetin derinden yaşanan bir iklim haline geldiği bir toplumdur. Böylesine müstesna bir zaman diliminde Sultangazi Belediyesi olarak bu manevi iklimin atmosferine uygun hizmetler gerçekleştirmeye çalışıyoruz.  Ramazan’ın anlamına uygun olarak, gerçekleştirdiğimiz sosyal yardımlar bunların ilk sırasında geliyor. Her gün 2 bin yoksul aileye dağıttığımız sıcak yemek, Ramazan dolayısıyla daha fazla aileye ulaşacak. 8 bin aileye yaptığımız gıda yardımı, Ramazan süresince artarak devam edecek” dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku