Sultangazi

Ramazan Bayramında Af Beklentisi

Cezaevinde oruç tutan tutuklu ve hükümlülerin en büyük özlemi Ramazan bayramında sevdikleriyle birlikte bayramı karşılamaktır.

Ramazan Bayramında Af Beklentisi

Okunma: 1099

2 Haziran 2017 12:29
-A

+A

Cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin birçoğunun oruçlu olduğu bilinen bir gerçektir. Kısıtlı olanaklara rağmen, istediklerini alamamalarına rağmen zengin iftar ve sahur sofralarından mahrum bir şekilde dini vecibelerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Tutuklu ve hükümlülerin Cezaevi idaresinin verdiği yemeklerin dışında, ancak parası olanlar cezaevi kantininden müsaade edilen yiyecekleri alma imkanı ve olanağına sahiplerdir.
 
Cezaevinde tutuklu veya hükümlü olarak bulunanlardan çok dışarıda bulunan yakınları en ağır cezayı çeker. İçerdeki yakınına Avukat bulmak, gerekli parayı denkleştirmek, evin kirasını, faturaları ödeme telaşına düşmek, her hafta işkenceye dönüşen görüşlere gitmek, yakınına maddi destekte bulunmak. Ayrı bir eziyettir. İçerdekinden çok dışarıdaki bir an önce af çıksın, ceza indirimi olsun diye dua eder. En ufak bir ışık, en ufak bir af söylentisi bile onları heyecanlandırır.
 
Dini bayramlar her zaman Tutuklu ve hükümlüler kadar, dışarıda bulunan yakınları içinde umut kaynağı olmuştur. Bir ay boyunca tutulan oruçların ardından gelen bayram herkesi heyecanlandırır. Bu mübarek ayda bugün olduğu gibi geçmişte de af beklentileri hep olmuştur. Zaman zaman da bu beklentiler bazı hükümetler tarafından hayata geçirilmiştir.
 
Bu ramazan bayramında da milyonlarca vatandaş af umuduyla yetkililerden gelecek iyi bir haber bekliyor. AK Parti hükümetinin cezaevleri durumunu göz önüne alarak çıkaracağı bir ceza indirimi veya kısmi af milyonlarca vatandaşa ikinci bayramı yaşatacaktır. Umutlar bu yöndedir. İnşallah en kısa zamanda gerçekleşir.  

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Mahkumeşi 31 Mayıs 2018 14:44

Af çıksın duyun sesimizi artık suçsuz yere kac aydır esim.icerde yatiyor 1 yaşındaki çocuğumla perisan haldeyim lutfen şu mübarek aylar adına yardım edin bizlere eşlerimize sevdiklerimize kavuşalim. Bayram geliyor bir sürü benim gibi esler analar hüzünlü yüzümúzü güldürün bari :(((

Cevapla
MAHKUM EŞİ 3 Haziran 2017 18:00

AFF VERİNNN

Cevapla
gönül yilmaz 3 Haziran 2017 16:33

sayın cumhurbaşkanım ben bir anneyim oglum esnaf bir çocugu var kavgadan dolayı 5 aydır açıkta yatıyor daha 7 ayı var ben akciger kanseriyim benim oglumdan başka kimsem yok torunum gelinim ve ben ayakta durmak için mücadele veriyoruz bu ceza oğluma deyil sanki bize verildi torunum her gün babam nezaman gelecek diyor şu mübarek günlerde bizleri mutlu etmek elinizde bizlerde senin vatandaşınız denetim bari 3 yıl olsun mahkumlar evlatlarına kavuşsun sizinde torununuz var bir damla gözünden yaş aksın istemezsiniz nolur bizleri sevindirin saygılar,

Cevapla
hukumlu esi 3 Haziran 2017 02:40

Artik af ciksin hep dua ediyoruz neolur

Cevapla
feride 3 Haziran 2017 02:39

Cezaevleri cehenem yeri olmus artik mahkumlarin durumlari hic iyi deyil piskolojileri bozulmus yeter artik cocuklar babalarina kavussun hep umutla yasiyoruz umudumuzu tuketme

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku