• Diğer

Sultangazi

Provokasyonlara Meydan Vermeyeceğiz

Sultangazi İlçesi Habipler Cemevi Başkanı Orhan Satılmış, " ülkemizde barışa, hoş görüye, birlikte yaşama kültürüne, bir birimize saygı ve sevgiye ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde sosyal medya üzerinden hoş olmayan açıklamaların yapılması bizleri kaygılandırmaktadır” dedi.

Provokasyonlara Meydan Vermeyeceğiz

Okunma: 486

14 Şubat 2018 21:18
-A

+A

Sosyal medya üzerinden “ Habipler Cemevi saldırıya uğradı” şeklindeki yalan yanlış haberler kardeşlik hukukumuza zarar verecek niteliktedir. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu tür provokasyonlarla insanlarımızın yanlış yönlendirilmek istenmesi bizleri ziyadesiyle üzmektedir.


 
21 Kasım 2017 Tarihinde Habipler Cemevimize yönelik bir saldırı gerçekleştirilmiş, Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün titiz çalışması sonrasında saldırıyı gerçekleştiren Akli dengesi yerinde olmayan suçlu yakalanarak Emniyete sorgulanmış, zanlı suçunu itiraf etmiştir. Zanlı Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğünde ki sorgusunun ardından adli mercilere teslim edilmiştir. Bu tarihten sonra cemevimize yönelik her hangi bir saldırı söz konusu değildir.


 
Ancak aylar sonra sanki yeniymiş gibi Habipler Cemevimize ait olmayan resim ve video görüntüleri sosyal medyadan paylaşılarak, provokasyon ortamı yaratılmaya çalışılmaktadır. Habipler Cemevi Başkanı Orhan Satılmış, Habipler Cemevi Dedesi Nazım Elmas ve Cemevi yönetimi olarak bu tür kara Provokasyonlara çanak tutanları, kardeşlik hukukumuza zarar vermeye çalışanları esefle nefretle kınıyoruz.


 
Özellikle yurt dışı ve yurt içinde sosyal medya sayfasından Habipler Cemevimiz ile ilgili yayınlanan haberlere itibar edilmemelidir. Her hangi olumlu veya olumsuz bir gelişmede Cemevi Başkanı ve Cemevi dedemizin açıklaması olacaktır”. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1