• Diğer

Sultangazi

Poyraz, ‘Yeniden Adayım’ Dedi

CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, düzenlediği basın toplantısı ile yeni kongre döneminde CHP Sultangazi İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Poyraz, ‘Yeniden Adayım’ Dedi

Okunma: 4871

6 Kasım 2019 10:26
-A

+A

CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, düzenlediği basın toplantısı ile yeni kongre döneminde CHP Sultangazi İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.


 
Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, yaklaşan kongre öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. “Halkçı Başkan” sloganıyla konferans salonuna giren Poyraz’ı İstanbul İl Gençlik kolları Başkan Yardımcısı Gökhan Ardıç anons etti. Ardıç, “ Sokaktaki emek salonlara sığmadı” söylemiyle salona giriş yapan Poyraz’ı konferans salonunu hınca hınç dolduran partililer ayakta alkışladı.


 
Divan Başkanlığına CHP Sultangazi İlçe Sekreteri Kemal Avseren seçilirken, divan üyeliğine CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, İlçe Başkan Yardımcıları Eyüp Seven, Yadigar Akbal, Gençlik Kolları Başkanı Sayın Atıcı seçildi.


İlk olarak kürsüde konuşma yapmak üzere Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, davet edildi. Bozkurt şöyle konuştu. 


 
Haluk Bozkurt, “ Örgütümüzün Heyecanı Beni Duygulandırdı”
 
Sayın Başkan, değerli basın mensupları, kıymetli meclis üyelerim cefakar partililerim. Hepiniz hoş geldiniz Safalar getirdiniz. Örgütümüzde bu heyecanı gördükçe ne kadar doğru bir karar verdiğimizi daha iyi anladım. Her şeyden önce bir iş yapıyorsanız yüreğinizi koymanız gerekir. Yüreğinizi koymuyorsanız yaptığınız işte başarıyı yakalayamasanız. Bugüne kadar bütün ilçe başkanlarıyla çalıştım. Birçoğunu eleştirmişimdir. Belediye başkan adayı bir tarafa giderken, ilçe başkanı başka bir tarafa gidiyordu. Biz gecemizi gündüzümüze katarken sokak sokak, cadde cadde gezerken içimizden birileri 4 tane beş tane meclis üyesi çıkaramazlar diyerek çalışmalarımızı küçümseyip, yol arkadaşlarımızın moralini bozmaya çalıştılar. Sonuç olarak bizleri küçümseyenler, emeklerimizi görmezlikten gelenler utandılar. Biz bir ekibiz. Beyaz listenin adaylığında birleşiyoruz. Bu ekibin başında da Murat Poyraz var” dedi.


 
Gökhan Ardıç, “ Beyaz liste sadece bir renk değil, azmin, kararlılığın, özverinin, başarının adıdır” dedi.


 
Murat Poyraz
 
Çok değerli basınım, çok değerli örgütüm. Çok değerli yol arkadaşlarım. İyi ki varsınız iyi ki buradasınız. Herkese saygı ve selamlarımı sunuyorum. CHP Sultangazi İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklamam bana onur veriyor. Yol arkadaşlarıma, örgütüme, çalışma arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.   


15 Mahallede çalmadık kapı, sıkılmadık el, dokunulmadık yürek bırakmadım. Duyduğum, işittiği her hastamızı mutlaka ziyaret ettim. Eğer bir eksiklik olmuşsa, eğer birinin cenazesine, düğününe, nişanına katılmamışsam bu tamamen Mahalle Başkanımın hatasıdır. Bana haber verilmemiştir anlamına geliyor. Bu partinin esas yükünü Gençlik Kollarımız, emekçi kadınlarımız ve yönetim kurulumuz omuzlamaktadır. Gençlik ve kadın kollarımız tüm imkansızlıklara rağmen özveriyle, fedakarca çalıştılar. Sultangazi’de kahve hane iş yeri, sivil toplum kuruluşu bırakmadan herkesi ziyaret ettim.


 
Sultangazi’de CHP’yi bir adım daha ileri taşımak için bütün bunları yaptım. Özellikle eğitime önem verdim. Sultangazi’de bulunan 41 tane okulla yakından ilgilendim. Her sınıfta kaç öğrenci ders görüyor, ücretli öğretmenler ne kadar maaş alıyor, eğitim kalitesi, ücretli öğretmenlerin sosyal hakları tek tek not aldım. 200 tane öğretmenle kahvaltıda bir araya gelerek onları dinledim. 30 gün sigortalı gösterilmesi gerekirken ücretli öğretmenlerin ayda 14 gün sigortalı gösterildiklerini öğrendim. Bunları bir rapor haline dönüştürerek dosyayı genel başkanıma, il başkanıma teslim ettim.


 
İlçe başkanı olduğumdan bu yana 3 seçim geçirdik. Sultangazi’nin on beş mahallesi artık bizi tanıyor. Bugüne kadar girilmeyen, uğranılmayan, Maloçoğlu mahallesi, Yayla Mahallesi, Habipler Mahalleleri artık sorunlarını bize getiriyor.


 
Daha önce buralara girilmez denilen Sultançiftliği Merkez Camii önünde gençlik kollarımız stant açıyor. Emekçi kadınlarımız kapı kapı dolaşarak broşür dağıtıyor.


 
Örgütümüzün içerisinden birini belediye Başkan adayı olarak gösterdiğimiz için büyük başarı yakaladık. İçimizden biri iki dönem meclis üyeliği yapmış, Belediye Başkan adayımız Mimar Haluk Bozkurt, eşiyle, babasıyla akrabalarıyla birlikte gece gündüz demeden ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle, çalıştı. Uyum içerisinde halkımızla buluştuk. Genel Başkanımıza, İl başkanımıza bizi dinledikleri için bizim önerdiğimiz adayı gösterdikleri için teşekkür ederim.


 
23 Haziran’da 122 Bin oy aldık. Seçim çalışması yaptığımız dönemde içimizden birileri yanımızda Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere varken “ bunlar oy alamazlar” diyerek bizleri küçümseyenler mutlaka utanmışlardır. Şunu ifade etmek isterim ki. Arkadaşlar elini taşın altına koysun ben gövdemi koymaya hazırım.


 
Bizim önceliğimiz halkımızın çıkarıdır. Her şeyden önce şeffaf olacaksınız, halktan kopmayacaksınız, asla ve asla geldiğiniz yeri unutmayacaksınız. 23 Haziran’da Türkiye’nin 81 ilinden gelen İl Başkanları, Belediye Başkanları, ilçe başkanları, Milletvekilleri ve avukatlar bizimle birlikte İstanbul’da çalıştı. Onlara huzurunuzda teşekkür ediyorum. Ancak içimizden birileri çalışmadı. Çalışmayı bir tarafa bırakın başarısız olmamız için dua ettiler.


 
Seçim sonrası seçmeni ziyaret ederek teşekkür eden tek başkanım. 10 yıllık bir ilçede ilk kez örgütüne hesap veren, tek ilçe başkanıyım. Benim hesap uzmanım da ilçemizin saymanı Mali Müşavirimizdir. Gece yaptığımızda bütün biletleri numaralandırdık. Bir tek biletin dahi kaybolmaması için çaba harcadık. Şeffaf olduk hesap veren olduk. Ancak yapmış olduğumuz geceye gelmeyen, gelmek isteyen yol arkadaşlarımızı engellemeye çalışanlara hesap vermem.


 
İlk kez toplu taşıma ve ulaşım ile ilgili imza kampanyası başlatan ilçe başkanı benim. AKP İktidarı döneminde bunu başarmanın haklı gururunu yaşıyorum. Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olduktan sonrada bu kampanyaları devam ettirdim. İBB yetkilileriyle görüştüm. İl Başkanı da yanımızdaydı. Bu sorunun ivedilikle çözülmesi için elimden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyorum.


 
Kimileri Murat Başkan neden böyle rahat konuşuyor diye düşünebilir. Evet, çok rahatım. Çünkü bir menfaatim bir çıkarım olmadığı için rahatım.


 
Gençlerimize, fedakar kadınlarımıza huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerde rekor sayılacak düzeyde başarı yakalamamızda bu arkadaşlarımızın payı büyük. Sizlerin huzurunda emekçi kadınlarımızın ellerinde öpüyorum.


 Sonuç olarak beni örgütüm, yol arkadaşlarım, ekip arkadaşlarım adaylaştırdı. Bende Sultangazi’nin 15 Mahallesini, 545 Bin Sultangaziliyi mahcup etmeyeceğim. Önümüzdeki kongrede CHP Sultangazi İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” dedi.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku