• Diğer

Sultangazi

Poyraz, “Barınma Hakkı Kutsaldır”

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz ve beraberindeki kurmayları, KUY-DER’i ziyaret etti. KUY-DER yöneticileriyle dernek lokalinde bir araya gelen heyet “ Barınma Hakkının Kutsallığından” söz etti.

Poyraz, “Barınma Hakkı Kutsaldır”

Okunma: 2122

24 Nisan 2018 22:48
-A

+A

Kamuoyunda küçük Uğurmumcu olarak bilinen mahallenin kentsel dönüşüm projesi ile ilgili yapılan çalışmalar, Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, tarafından yerinde incelendi. Dernek yöneticileri ile bir araya gelen Poyraz, “ Biz sosyal devlet anlayışında barınma hakkının kutsallığını savunan bir dünya görüşüne sahibiz” dedi.Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, “ Halktan değil ranttan yana olan idareciler, koltuğa gelene kadar birçok vaade bulunur. Koltuğa oturduktan sonra halkı unuturlar. Bundan ötürü bu sıkıntıları yaşıyoruz. Eğer burada bu sıkıntıyı yaşayanlar sermayedar olsaydı, zenginler olsaydı tankerlerle değirmenlerine su taşırlardı. Ancak mağdur olan, söz konusu olan halksa bin dereden su getiriyorlar. “Anahtar ve anahtar al” diyorlardı. Şimdi ne oldu senin evin 100 metre kare, sana verilecek olan daire 60 metrekare ve üstelik borçlandırılıyorsun. Nerede burada adalet, nerede hak hukuk. Nerede kutsal olan barınma hakkı” dedi.


  

Poyraz, konuşmasının devamında “Bende sizin gibi bu ilçede yaşayan bir yurttaşım. Bende bu ilçede evlat yetiştiriyorum. Dolayısıyla sizin sorununuz benim sorunum. İlçe Başkanlığı da siyasette gelir geçer. Kim ki milletin ekmeğine, hakkına hukukuna el uzatıyorsa gözümüz hep üzerinde olacak. Size söz veriyorum ki hiç birinizi bu rantiyecilere, bu hukuksuz yönetime ve zalimlere ezdirmeyeceğim. Hakkınızı hukukunuzu alana kadar, adalet yerini bulana kadar yanınızda olacağım. Çünkü bizim bulunduğumuz bu koltuklar, sizin koltuklarınız. Hiç birimizin babasının malı değil. Bu koltuklar halkımızındır. Biz yetkilerimizi sadece ve sadece Sultangazi halkına hizmet etmek için kullanmak durumundayız. Ben dahil olmak üzere bütün yöneticiler Belediye Başkanı, ilçe başkanları, ilçe yöneticileri bütün siyasiler bulundukları makamı halka hizmet etmek için kullanmalıdır” dedi.KUY-DER yöneticileri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz ve beraberindeki kurmaylarına teşekkür ettiler.


 

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1