• Diğer

Sultangazi

Pir Sultan Abdal Cemevi’de ‘ Yassı Matem’ Orucu

AKD Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi, Muharrem ayı dolayısıyla tertip ettiği ‘ Yassı matem’ oruç açma programında toplumsal huzur, barış ve dayanışma mesajları verildi.

Pir Sultan Abdal Cemevi’de ‘ Yassı Matem’ Orucu

Okunma: 444

16 Eylül 2018 13:26
-A

+A

AKD Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevinde düzenlenen programa yoğun bir katılım oldu. Cemevi dedesi tarafından okunan duaların ardından oruçlar açılırken, Cemevi Başkanı Zeynel Odabaş tarafında yapılan konuşmada “Cemevleri üzerinde oynanan oyunlara karşı toplumsal barış, kardeşlik ve dayanışma vurgusu yapıldı. Kardeşlik ve barış rüzgarına en çok ihtiyaç duydukları bu günlerde toplum içindeki kenetlenmeyi perçinleyecek bu tür organizasyonlara önem verdiklerine” vurgu yapıldı.


 
Odabaş konuşmasını şöyle sürdürdü. “Bugün 12 hizmet ve gençlik kollarımızın oruç açma sofralarının etrafında inşa ettiği manevi köprüler, kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut verdi. İçerisinde bulunduğumuz bu mübarek ayda, barış ve huzur içerisinde birbirinin inancına saygıyı, nasıl yaşanacağını bütün dünyaya öğretmiş bir inancın neferleriyiz. Alevi inancında insanların birbirine gösterdiği saygı ve sevgi bir yerlerde alınan ödünç değerler değildir. Dedelerimizden, inanç önderlerimizden öğrendiğimiz değerlerdir. Gençlerimizin geleceği de bu değerler üzerinde şekillenmektedir. Onlara olan güvenimiz her geçen gün artarak devam ediyor. Muharrem ayının 5. günü ‘yassı matem’ orucumuzu açmamıza katkı sağlayan bizleri bir araya getiren 12 hizmet ekibimize ve gençlik kollarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.


 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1