• Diğer

Sultangazi

Özel Yıldız, ACADEMIA Hastanesi Basınla Buluştu

Merkezi Gaziosmanpaşa Yıldıztabya’da bulunan Özel Yıldız Academıa Başhekimi Op. Dr. Seçil Uçar, Gaziosmanpaşa ve çevre ilçelerde yayın yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu.

Özel Yıldız, ACADEMIA Hastanesi Basınla Buluştu

Okunma: 1130

3 Mart 2018 20:38
-A

+A

Özel Yıldız Academıa Başhekimi Op. Dr. Seçil Uçar’in ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıda Özel Yıldız Academıa Hastanesi İdari Müdürü Kadir Özdemir, Başhemşire Sevilay Beyazay, Halkla ilişkiler ve reklam sorumlusu Hande Sevinç ve idari amir Şahin Bayraktar’da hazır bulundu.
 

 
Özel Yıldız Academıa Başhekimi Op. Dr. Seçil Uçar, “yeni yönetim anlayışıyla karşınızda olduğumuzdan dolayı çok mutluyuz. Bu anlayışla hizmet kalitemizi geleceğe taşıma gayreti içerisindeyiz. Ülke gerçekliğine uygun vizyonumuzu sizlerle paylaşmak adına bu programı gerçekleştirdik” dedi. 

   

 
Uçar konuşmasının devamında şunları söyledi. Ülkemizde her yıl 1 milyon 250 bin bebek doğmakta, bu bebeklerin 7 bini yenidoğan döneminde kaybedilmektedir. Ölümlerin çoğunu erken ve uygun olmayan koşullarda yapılan doğumlar oluşturmaktadır. Bunların bazılarının önlenebilir olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle riskli doğumlar, teknik alt yapı ve deneyimli sağlık personelinin bulunduğu yenidoğan yoğun bakım ünitesi de olan bir sağlık kuruluşunda gerçekleşmelidir.Yenidoğan yoğun bakım üniteleri hasta yenidoğanların tanı, tedavi ve izlemlerinin yapıldığı birimlerdir. Hastanemizin yenidoğan ünitesi, İstanbul Avrupa yakasının önemli merkezlerinden biri olup ilçemizin ise tek 40 Kuvöz yoğun bakım ünitesidir. Birimimiz üçüncü ve ikinci düzey yenidoğan yoğun bakım ünitesi ile birinci düzey yenidoğan servisinden oluşmaktadır. Ünitemizde her yıl hem hastanemizde doğan hem de çevre il ve ilçelerden gelen yaklaşık 1000 riskli yenidoğan yatırılarak tedavi edilmektedir.Ünitemiz, yeterli yatak kapasitesi, alt yapısı, tıbbi ve teknik donanımı, eğitimli personeli ile bilimsel yeniliklere uygun olarak modern sağlık hizmeti vermeye çalışmaktadır. Pediatrik Kardiyoloji, Pediatrik Nöroloji, Pediatrik Hematoloji, Pediatrik Nefroloji, Pediatrik Allerji ve Akciğer Hastalıkları bölümleri ile riskli ve prematüre bebeklere erken tanı ve tedavi imkanı sunulmaktadır. Bu zorlu süreçte annelerin gece kalabilecekleri yataklı anne odaları bulunmaktadır. Ailelere deneyimli hemşire ekibi ile emzirme danışmanlık hizmeti de verilmektedir.Amacımız, yenidoğan yoğun bakım ünitemizin teknik donanımını, sağlık kadrosu ile birlikte sağlık hizmet kalitesini artırarak, bölgemizin sayılı referans merkezlerinden biri olma devamlılığını sürdürmektir” dedi.

 
Hem hastanemizin çalışmaları hakkında sizleri bilgilendirmek, hem de siz basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir arada olabilmek adına bu programı gerçekleştirdik. Bizleri kırmayarak davetimize katıldığınız için şahsım ve ekibim adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1