• Diğer

Sultangazi

Ordulular Sultangazi'de İftar Sofrasında Buluştu

Sultangazi’de düzenlenen iftar programında Ordulular Kudüs Manevi atmosferinde oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı.

Ordulular Sultangazi'de İftar Sofrasında Buluştu

Okunma: 562

22 Mayıs 2018 23:19
-A

+A

On Bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle birlikte her gün farklı bir il derneğini iftar sofrasında buluşturan Sultangazi Belediyesi bugün Orduluları ağırladı. Kudüs temalı etkinlik alanındaki iftar programına Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Ceylan, meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlik alanına gelen Başkan Altunay, masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan programda vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte dualar edip oruçlarını açtı.


 
Kemal Hıdır, Katılımcılara teşekkür etti
 
Açılış konuşmasını yapan Ordulular Dernek Başkanı Kemal Hıdır, şunları söyledi. “ Ordulular Derneği olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Ramazan İftar Programına gelerek bizleri şereflendirdiniz. Bu akşamki iftar programında değerli zamanlarını ayırarak programımızın hazırlanmasında gerek manevi gerekse maddi desteklerini esirgemeyen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı münasebetiyle sivil toplum kuruluşların asli görevi olan yardımlaşmayı, örf ve adetlerimize uygun bir şekilde yapmaya devam ediyoruz. Dernek olarak ihtiyaç sahiplerine gerekli desteği sunduk sunmaya devam ediyoruz. Bugün bizleri buluşturan başta Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay olmak üzere, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bizi burada yalnız bırakmayan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kulandı.
 
 
 
Altunay, Biz Birlikte Güçlüyüz


Mübarek Ramazan ayın da vatandaşları bir araya getirmeye devam edeceklerini belirten Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ”Mübarek Ramazan ayının 7’ci iftarında Ordulu hemşerilerimle beraber yapıyoruz. Dolayısıyla onların hem ilçemizden he de değişik yerlerden gelen misafirlerini ağırlamak bizi son derece mutlu ediyor. Aslında her gün bir ilimiz burada ağırlamak bizi son derece mutlu ediyor. Genel olarak verilen iftarlarda herkese açık sofralarımız her yerde devam ediyor ama burada biraz daha özel oluyor. İl bazında derneklerimizi onurlandırıyoruz yani biz davetiyelerimizi derneğe veriyoruz ve dernek bu davetleri gerçekleştiriyor. Onlarda hemşerilerinin bir araya gelerek sohbet etme fırsatı yakalamasına katkı sağlıyorlar. Görüyoruz ki masaları dolaştığımda hasret gideriliyor yani Ramazan bizi buluşturuyor, Ramazan kardeşliğimizi pekiştiriyor. Ramazan gelecekle ilgili planlarımızı yapma fırsatı veriyor. Bugün İslam ülkelerinde yaşanan acı olaylar gerçekten kan ve gözyaşı bu sofralarda yemeklerimizi yudumlarken boğazımıza düğümleniyor. Allah’ım onları da tez zamanda bu huzura bu berekete kavuştursun diyorum” diye konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1