• Diğer

Sultangazi

Okuma Yazma Öğrenen Kadınlar Sertifikalarını Aldı

Sultangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hidayet Aydın, tarafından eğitim alanında yürütülen kurs çalışmalarından olan okuma yazma kursunun dönem öğrencileri sertifikalarını Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci ve MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özelin elinden aldı.

Okuma Yazma Öğrenen Kadınlar Sertifikalarını Aldı

Okunma: 1460

14 Mayıs 2018 23:01
-A

+A

Sultangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hidayet Aydın’ın talimatıyla kurs öğretmenleri tarafından ilk günden itibaren başlatılan eğitim çalışmaları hız kesmeden artarak devam ediyor. Özellikle kadınlara yönelik eğitim faaliyetlerin yürütüldüğü Sultangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kadınların okuma yazma öğrenmeye yönelik çok sayıda kurs veriliyor.


 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sevgili eşi Emine Erdoğan, tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan okuma yazma seferberliği başladığı günden itibaren Sultangazi Halk Eğitim Merkezi açtığı okuma yazma kurslarından eğitim alan çok sayıda kursiyer Sultangazi Belediyesi Nikah salonunda düzenlenen etkinlikte haftalardır hazırladıkları çalışmalarını sergiledi.
 


Sultangazi Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen etkinlikte okuma yazma kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Kadınlara eğitim hayatlarını devam ettirmeleri tavsiyesinde bulunan Sultangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hidayet Aydın, yaptığı açıklamada şunları kaydetti,“ Sultangazi  Halk Eğitim Merkezi olarak  kadınların sosyal hayata katılımını sağlamak ve ayrıca hayatlarını kolaylaştırmak, aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla bu çalışmaları başlattık. Bu gayret ve çabalarımızın meyvesini bugün alıyoruz. Bir çok kadın kursunu başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazandı. Ben sizlerin huzurunda kadınlarımızı kutluyorum” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1