• Diğer

Sultangazi

Nevin Ömeroğlu Demirel’den 19 Mayıs Mesajı

Av. Nevin Ömeroğlu Demirel, 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Demirel, mesajında şunlara yer verdi:

Nevin Ömeroğlu Demirel’den 19 Mayıs Mesajı

Okunma: 486

19 Mayıs 2018 08:39
-A

+A

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti’mizin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin millî bayramıdır. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmıştır ve o gün itilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı’nın başladığı tarihi bir gündür. Yokluk ve imkânsızlıklar içerisinde bağımsızlık destanımızı yazmaya başladığımızın ilk adımıdır.  19 Mayıs bugün ve gelecekte birlik ve beraberlik çerisinde yaşamamızı sağlayacak büyük bir ruhtur. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir. Gençlerimiz daha büyük ve mutlu bir geleceği tarih bilinci ve ilim ile gerçekleştirecektir. Biz gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 günü yaktığı bağımsızlık meşalesinin 97. yılını onur ve gururla kutluyoruz. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış ve her karışında mücadele verdiğimiz bu kutsal vatan topraklarımızda özgürce yaşamamızı sağlayan Cumhuriyetimizin ve devletimizin kurucusu Büyük Atatürk ve milli mücadeleye ruh veren silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Bayramımızı kutluyorum.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Ahmet Nedim Erk 19 Mayıs 2018 16:57

Her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan milli dayanışmaya Ulu Önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ruhu ile bütünleşip sağlamalıyız. En umutsuz anda 19 Mayıs 1919 da kırık dökük köhne bir gemiyle Samsuna çıkmış ve Milli Mücadeleyi başlatmıstir. Bu ruh ile en imkansız dediğimız zamanlarda bize ışık tutmalıdır. Geleceğımiz gençlere emanettir Ulu Önderimizde 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramını geleceğımizi emanet edeceğimiz gençlere emanet etmiştir bu yüzdendirki bu emanete iyi sahip çıkiĺıp sonsuza dek yaşatılmalıdir .NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Cevapla
Fatih 19 Mayıs 2018 11:29

Teşekkürler

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1