• Diğer

Türkiye

NEVA AVM CEO’su Sibel Kardeşler ile söyleşi

Sultangazi’nin ilk ve tek Cazibe, Eğlence ve Yaşam Merkezlerinden biri olan NEVA Alışveriş Merkezi Ziyaretçilerine daha iyi hizmet verebilmek adına ekibiyle birlikte hiç durmadan çalışmalarına devam eden NEVA AVM CEO’su Sibel Kardeşler, Sultangazi’nin ilk ve tek Cazibe, Eğlence ve Yaşam Merkezi olarak her zaman çizgilerini koruyarak çalışmalarına devam edeceklerini belirtiyor.

NEVA AVM CEO’su Sibel Kardeşler ile söyleşi

Okunma: 1414

3 Şubat 2017 01:05
-A

+A

AVM sektörünün önde gelen yöneticilerinden NEVA Alışveriş Merkezi CEO’su Sibel Kardeşler, NEVA Alışveriş Merkezi’nin başarılı yükseliş grafiğini, yeni dönem projelerini ve iş hayatındaki kurallarını Yaşam Gazetesine anlattı.
 
Yaşam Gazetesi: NEVA AVM Olarak kısa vadede neler yaptınız?
 
Sibel Kardeşler: En önemli özelliğimiz Sultangazi’nin ilk ve tek Cazibe, Eğlence ve Yaşam Merkezlerinden biri olmak. NEVA Alışveriş Merkezi çok farklı işlere imza atacak. Kapılarımızı müşterilerimize açtığımız günden itibaren gerek çocuklara gerekse yetişkinlere yönelik çok eğlenceli aktiviteler gerçekleştirdik. Çocuklara yönelik ilizyon gösterisinden tutun balon şov gösterisine kadar onlarca etkinlik gerçekleştirdik. Yetişkinlere yönelik olarak Süheyl Uygur ile şahane Pazar, Safiye Soyman ve Faik Öztürk başta olmak üzere onlarca eğlence düzenlendi. Önceliğimiz müşteri ve hizmet kalitesi yüksek, müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmalarımıza devam etmektir. Çünkü bizler müşteri memnuniyetine çok önem veriyoruz ve çizgimizi bozmadan fark yaratan çalışmaların altına imza atmaya devam ediyoruz.”  

 Yaşam Gazetesi: Ne zaman müşterilerinize kapılarınızı açtınız?
 
Sibel Kardeşler: 2017’nin başlarından itibaren kapılarımızı müşterilerimize açtık. Sultangazi’nin ilk ve tek Cazibe, Eğlence ve Yaşam Merkezi olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik. NEVA AVM müşterileri için ‘Daha iyi nasıl hizmet verebiliriz? Düşüncesiyle ciddi anlamda çok fazla çalışıp bunları sürekli olarak gerçekleştirdiğimiz toplantılarla değerlendirdik. İyice derleyip toparladıktan sonra en son verilen kararın ardından bile fikir geliştirmeye devam ettik.
 
 Yaşam Gazetesi: NEVA AVM’nin Bünyesindeki Markaları seçerken neye dikkat ediyorsunuz?
 
Sibel Kardeşler: Evet, genelde bilindik markalar yer alıyor. Ama yine de bir takım doğru atışlar yapıp doğru değişikliklere girmeniz gerekebiliyor. Alışveriş merkezinin ihtiyacı olan markayı buraya çekebilmek için bazı kararlar almanız lazım. Örneğin; sinema salonları konsepti burada hizmete başlayacak. O açıldığı zaman NEVA Alışveriş Merkezimize çok ciddi bir ivme katacağını düşünüyoruz. Bunun yanı sıra müşterinin ihtiyacını karşılamak amacıyla bir takım kararlar alıp bazı markalarda yer değişikliği yaptığımız oluyor. Çünkü bunu bizden müşteri istiyor ve biz de o talepleri karşılamaya çalışıyoruz.

 Yaşam Gazetesi: NEVA AVM’nin CEO Olmak nasıl bir şey?

Sibel Kardeşler:  Kısacası ziyaretçi, kiracı, yatırımcı ve yönetim firması bazında herkes ile doğru iletişim kurarak süreci yürütmeniz gerekiyor. Ama tabi şu da var ki bunları yaparken sizin de mutlu olmanız lazım. Bu da işinizi sevmeniz ile ilgili. Yani bu iş zorlukları çok olan ancak severek yaptığınızda size keyif verecek bir sektör. Herkesi takip edebilmek, herkesi mutlu edebilmek, her şeyde orta yolu bulabilmek zor bir iş. Ben bu işi gerçekten severek yapıyorum. Bugüne kadar her işi ayrı bir özenle yapmaya gayret ettim, özveri gerektiren bir iş, sizin personelinize örnek olmanız gereken bir iş. Bizler Hizmet sektöründeyiz, bu sebeple kapsam dâhilinde olan tüm işlerde bilginiz olması gerekiyor.  Yeri geldiği zaman bazen işin nasıl yapılacağını ekibinizdeki elemanlara sizin yaparak göstermeniz gerekebiliyor. Özverinin ağır olduğu bir iş yapıyoruz. Şunu söyleyebilirim kadınların bu sektörde erkeklere göre daha dirayetli ve daha titiz davrandığı kanaatindeyim. Bu yüzden Kadın Yöneticiler sektörde artmaya başladı. Aslında işimiz zor fakat güzel bir meslek.
 
Yaşam Gazetesi: Sizce AVM’ler bir ihtiyaç mı?
 
Sibel Kardeşler:  AVM’ler tüketici için bir ihtiyaç olduğu için bu kadar hızlı büyüyor. İhtiyacı net bir biçimde görebildiğimiz için bu hızlı büyüme oluyor. Perakendeciler AVM’lerle birlikte büyüyor. Perakendecilerin de büyüme hızı AVM’lerin büyümesiyle doğru orantılı. Cadde mağazacılığı yapmak daha zor… Perakendecilerin kendi konseptinde, istediği büyüklükte cadde mağaza bulmaları çok zor. Ayrıca cadde mağazacılığında dış etkenler çok daha fazla.
 
Yaşam Gazetesi: Sizce AVM’ler sosyal ihtiyaçları da karşılar mı?
 
Sibel Kardeşler: İnsan sosyal bir varlık sonuçta. Ama Sultangazi’de 550 Bin kişinin yaşadığı bir ilçe de, bir ilçe meydanı yok. Dolayısıyla sosyal ihtiyaçlar AVM’lerle karşılanabilir durumda. Özellikle ilçemizde AVM’ler sosyal alan ihtiyacını önemli oranda karşılıyor. Güvenli, iklim şartlarından etkilenmeyen ve hijyenik bir ortam sunan AVM’ler pek çok sosyal ve kültürel ihtiyaca cevap veriyor. Özellikle sinema bu ilçeye ilk kez AVM ile birlikte geliyor. AVM’ler gençler ve kadınlarımıza güvenli bir ortamda istihdam olanağı sunuyor. Sektör, teknolojik gelişmelerle birlikte de çok yeni gelişmelere gebe.
 
Yaşam Gazetesi: Ekibinizden bahseder misiniz?

Sibel Kardeşler: Ekibimden bahsetmek gerekirse burada herkesin aynı amaç ve düşünceyle çalıştığından eminim. Herkes bir hata olduğunda hep beraber çözmeye çalışıyor. Kafa kafaya verip bunu hep birlikte nasıl çözeriz dediğimiz zaman herkesin kafasından bir sürü fikir çıkıyor ve bu şekilde başarıyı yakalıyoruz. Biz güzel ve istikrarlı bir ekibiz. Son söz olarak her başarılı Yöneticinin arkasında her zaman iyi bir ekip vardır diyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1